Fear Changes Us - 21. kapitola

15. března 2013 v 21:06 |  Fear Changes Us
Téma:The Vampire Diaries
Pár: Damon/Elena/(Stefan)
Čas: Příběh navazuje na téma třetího dílu třetí řady, tedy konkrétně na moment, kdy šel Damon do baru za účelem rozptýlit Klause, aby mohla Elena přemluvit Stefana k odchodu domů. Dále se rozvíjí svou vlastní cestou :o)

Pozn.: Jsem strašný požitkář v popisování...já nějak neumím psát další sled děje, pokud vám dopředu nepopíšu, kde se co nachází :D Takže se omlouvám, ale tato kapitola je tak nějak natlačená na sílu :o) Ale za to jsem na konec přidala krásný Damonův pohled, dozvíte se určité důležité informace a...a zanechte prosím komentáře, ať vím, zda se vám směr povídky líbí :)


21. Kapitola - "With Open Mouth"
("S otevřenou pusou")

---, 23. červenec 2011
(Psáno z Elenina pohledu)

"Tak co, líbí?" zašeptal mi Damon do vlasů. O vteřinu později kolem prošel smějící se David. Zprudka jsem se otočila a pohlédla do "tváře" polonahého Damona. Proč tvář v uvozovkách? Protože jsem tak nějak těkala pohledem mezi jeho tváří a jeho obnaženou hrudí. Mé oči se nemohly rozhodnout, na čem zakotvit. Nakonec si vybraly Damonovu tvář, jelikož je upoutalo jeho tiché odkašlání.

"Myslíš ten penzion? No, tedy ten dům…," motala jsem páté přes deváté. Tenhle nový Damon mi vyrážel dech. Neměla jsem z něj strach, ani jsem k němu necítila takovou zlobu, jakou jsem chovala k jeho starému já. Tyhle city byly tak nějak pryč a zbyl jen údiv nad jeho novým já. Ano, tohle je nový Damon, ne ten starý.

"Ne, myslím strašidelný dům v Disneylandu, Eleno," konstatoval a s výrazem ve stylu "ty jsi naprosto tupá" kolem mě prošel směrem za Klausem a Davidem, kteří se teď o něčem bavili ve dveřích domu. Cestou se nezapomněl svým ramenem otřít o to mé. Vyvolalo to ve mně řetězovou reakci husí kůže a vařící se krve.

Když jsem pohledem zakotvila na Klausovi a Davidovi, všimla jsem si, že nás Klaus zřejmě celou dobu pozoroval. Až teď jsem začala naplno uvažovat o jeho nabídce. Vím, že to je svým způsobem riskantní a může to být zase nějaká jeho přiblblá hra. Nevěděla jsem, jestli mi řekl celou pravdu. Ale pokud jsem chtěla aspoň nějak pohnout se svým plánem, tohle byla jedinečná příležitost.

Hodila jsem očkem směrem ke Klausovi. Všiml si toho a kývl na znamení souhlasu. Od teď to teprve začne být zajímavé.
°°°
Klaus mě odvedl do mého nového pokoje. Po cestě jsem musela mít zavřené oči. Samozřejmě jsem protestovala, připadalo mi to zbytečné a tak mě musel Klaus ovlivnit. Asi bych si měla někde sehnat sporýš, tohle manipulování už mě přestává bavit.

Za to u ovlivňování Davida jsem se bavila skvěle. Klaus mu poručil zajet do města a dovést pro mě nějaké dívčí ošacení. Davidovi se to natolik příčilo, že dokonce málem překonal připoutání ke Klausovi - tedy aspoň se mi to tak zdálo, většinu co vím o poutu mezi dvěma upíry, mi pověděl Stefan. Nakonec se k Davidovému nakupování přidal sám Klaus, prý aby zajistil, že tady nebudu muset chodit v teplákových soupravách.

Zůstala jsem tedy ve svém novém pokoji úplně sama, jelikož i Damon zmizel neznámo kam. V hloubi duše jsem se obávala, že šel vysávat místní holky. Netuším, jak moc je jeho nové já podobné s tím starým.

Když jsem si prohlížela pokoj, očima jsem nejvíce zakotvila na prostorné posteli. Tak jako celý zbytek ložnice, i postel byla laděná do černo-bílých barev.
Dokonce i dřevo bylo natřeno buď na bílo, nebo na černo. Kromě postele tu byla jednoduchá skříň se zrcadlem, menší stůl s pracovní židličkou a kožená pohovka. Do pokoje proudil sluneční svit přes francouzská okna, která byla po celé délce jedné stěny. Výhled z oken ale nebyl nijak zvlášť atraktivní, dohlédla jsem pouze na husté listnaté stromy.

Po prohlídce pokoje jsem objevila i menší koupelnu, která měla dveře hned vedle postele dominující celé místnosti. Po malém váhání a objevení heboučkého županu jsem se rozhodla využít luxusní vanu a celá jsem se do ní naložila. Bylo tu i pár šampónů a sprchových gelů, ale neměla jsem náladu na jakoukoliv nadměrnou péči o své tělo. Myslím, že na to bude v příštích dnech času dost. Nemám tu ani televizi, dokonce ani malá knihovnička tu není. Jakmile jsem po koupeli spokojeně odpadla do obří postele, neuběhlo ani pár sekund a já tvrdě usnula, pouze v županu.
°°°
(Psáno z Damonova pohledu)

Po obhlédnutí celé Eleniny usedlosti, jak tento dům pojmenoval Klaus, jsem se odebral obkouknout blízké okolí domů. Kromě pár osamocených farmářských domků tady byly jenom vyprahlé louky a les, který obklopoval naši usedlost. Pche, naši. Od Klause jsem sice dostal za prioritní úkol hlídat Elenu, ale v domě jsem s ní zůstávat nesměl. Můj příbytek byla ona strohá chajdička u vstupu do usedlosti. Doufám, že je tam aspoň malá postel.

Protloukal jsem se lesem směrem k usedlosti, když mi Klaus zavolal, že dnes již nepřijede. Z toho, jaké mi zadával úkoly, jsem pochopil, že se tu nebude ukazovat tak často, abych před ním musel pořád hrát onu frašku s návratem k mému starému já. Za to Elenu budu muset přesvědčovat nadále, jelikož není nijak chráněná před ovlivněním.

Popravdě řečeno, nevím, jak to budu zvládat. Bezhlavě jí ubližovat, ničit její současný názor na mou osobu. Ale to jsem měl řešit před onou chvílí, než jsem se jí hrubě zakousl do tepny. Teď už není cesty zpátky.

Došel jsem k domu a na krátký čas pozoroval, jak za stromy zapadá slunce, přemýšlejíc o tom, co budu dělat. Měl jsem strašlivou žízeň a představa, že teď musím Eleně nachystat a donést večeři, mi drásala nervy. Jestli mě tenhle výlet donutí k tomu, abych tady po lese naháněl zvířátka, tak radši zavolám Stefanovi, ať si se mnou prohodí role. Když jsme u Stefana, Klaus mi řekl, že se o něj postará. Zajisté, má s ním a jeho rozparovačskou stránkou své vlastní plány.
Až zapadlo slunce a lesem prostoupil noční klid, vydal jsem se do kuchyně. Hlavní dveře domu nebyly zamknuté, ale jen já jsem vlastníkem klíče od Elenina pokoje. Jak literárně poetické, mít klíč od dveří k vaší milované dívce. Být jiná situace…

Zatřepal jsem hlavou, snažíc se tak odstranit z mysli momentální myšlenky. Musel jsem se začít soustředit na přípravu Eleniné a vlastně i mé večeře. V ledničce jsem našel pár sendvičů a po konkrétním pátrání se v mrazáku začervenalo několik pytlíků lidské krve. Kromě toho jsem našel i prázdné pytlíky. Je mi jasné, na čí krev čekají.

Nakonec jsem se vydal po schodech k Eleninému pokoji a po cestě vyzunkl skleničku studené krve. Nebylo to pro mé vyprahlé tělo to ideální, ale dalo se to vydržet. Potichu jsem odemkl bytelné dřevěné dveře a vydal se odložit připravené sendviče na stůl naproti postele. V místnosti vládlo šero a tak jsem přešel k posteli a rozsvítil malou lampičku. Záře z ní okamžitě osvětlila půvabnou tvář mé Eleny. Byla to nádhera. Zmohl jsem se na ní jenom zírat s otevřenou pusou. Přesně tak, jako na mě dnes hleděla ona.

Vlasy měla trošku pocuchané a neučesané. Jak jsem pochopil z oblečeného županu, asi se před zaspáním sprchovala. Ramena měla obnažená a z přikrývky jí čouhala polovina těla, zřejmě tu bylo moc horko, ale výhoda pro pozorovatele jako jsem já. Mé oči její nádherné křivky doslova rentgenovaly, nemohl jsem té krásy nabažit.
Po chvílí váhání jsem ulehl na volný kousek v její posteli a čekal, až se začne probouzet.

PS: Už jste viděli nový díl TVD? Já ne a kdykoliv se rozhodnu, že už jdu koukat, někdo mě vyruší. Ale novou kapitolku jsem vám tu přidala moc ráda :o) Tákže teď jdu koukat...45 minut...v rauši...s Damonem...Klausem...(Zbytek si všichni domyslíme z vlastních zkušeností.)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 merry merry | 15. března 2013 v 21:44 | Reagovat

Nadhera!!!! Moc se tesim na dalsi dil!

2 Terry Terry | Web | 15. března 2013 v 21:54 | Reagovat

Úžasné, úžsné! :) Děláš to skvěle napínavé! :D
BTW, už jsem se podívala na poslední TVD, musím přiznat, že to byl pořádý super nářez! :D

3 terulka terulka | 15. března 2013 v 23:43 | Reagovat

Úžasný :) Moc se těším na další!:D

4 charliessstories charliessstories | Web | 16. března 2013 v 1:19 | Reagovat

[2]: Zlato, to teprve bude nářez...na dílu 4x16 shledávám nejlepší Ňuňa (Klause)...dostal mě s "tou" scénkou - jakožto herec...začínám mu připisovávat více bodů, než Ianovi. Ale to se zase po tom "make out" na střeše uprostřed New Yorku změní... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.