The Archangel - 3. Kapitola

26. března 2013 v 20:30 |  The Archangel
Téma:The Vampire Diaries
Čas: První série TVD - rozvíjí se svou vlastní cestou :o) Pro více informací si přečtěte prolog.

Pozn.: Takže, tady máte třetí kapitolku "The Archangel" :) Zajisté si povšimnete, že tady nepíši tak spisovně, jako ve Fear Changes Us - zkrátka se chci touhle povídkou tak trochu vyřádit :D Mít taky něco, co budu psát od radosti a nebudu muset nad tím moc přemýšlet :) Ovšem trošku mě mrzí, že na tuto povídku od vás nemám žádnou velkou odezvu :( Vím, není to Elena/Damon, ale právě proto mi můžete do komentářů napsat, že se vám tato povídka nelíbí. Takže prosím, zanechte komentář, i když se vám povídka nelíbí! :o) Musím znát váš názor, ať vím, zda s tímto dílem ztrácet či neztrácet čas ;)


3. Kapitola - "Selfless Representatives Of The Human Race
"

("Obětaví zástupci lidské rasy")

(Psáno z pohledu Carrie)

Ten dementní upír mě tu vážně nechal! Já očekávala, že mě potom aspoň přemístí někam jinam, nejlépe aspoň za ten pitomej kopec, ale místo toho jsem byla nucena do Mystic Falls dojít pěšky a sama! Hrůza.

Tohle byla od něj naprostá sviňárna. Jestli ho ještě někdy potkám, tak si to pěkně vyžere. Bohužel si uměl dobře hlídat mysl, takže o něm vím jen to, že je upír a to dost silný. Ale však já si ho někdy najdu, Ernieho.

Krásný byl, ale hloupý taky. Jednal až moc impulsivně a měl by se to rychle odnaučit. Pak by byl totiž naprosto dokonalým predátorem - božsky krásným a ďábelsky nebezpečným. Já dobře věděla, že mi nechce ublížit. Tak jako já cítila jeho sílu, on vycítil tu mou. Sice jsem nečekala, že bude tak drzý a "kousne mě", ale řekla jsem si, že tu bolest jednou přetrpím. Kousance se mi vyhojily pár vteřin po tom, co mi dal trochu své krve a zmizel, tak na co tu událost ještě dál rozmazávat.

Teď totiž stojím před svým novým domovem. Mystic Falls, alias větší vesnice bez hotelu, mi nabízí jedinečnou možnost, jak znovu začít svůj dlouho ztracený život. Krásné, zachovalé domečky amerického stylu, mnoho z nich vystaveno ještě v dobách zakládání této vesničky, mě ohromovaly. Snad si během let zařídím život tak, abych mohla obývat taky jeden takový, a doufám, že ne sama. Nic si nedomýšlejte, chlapy jsou pro mě tabu, jenom nechci žít sama v obrovském domě, to by bylo strašidelné.

"Ahoj, ty jsi tu nová?" promluvila na mě útlá blondýnka. Na tváři jí pohrával široký úsměv, ale dobře jsem si všímala jejího soudícího pohledu. Zřejmě to bude jedna z těch městských barbie, co se hned strachují, že je nově příchozí dívka připraví o jejich post královny.

Trošku jsem si odkašlala a s úsměvem jí odpověděla: "Čauky, asi to už tak bude. Jsem Carrie a ty?" Podávala jsem jí ruku na pozdrav, ale blondýna nad tím mávla rukou a někam mě začala tlačit. Nejdříve jsem neprotestovala, ale potom mě její chování začalo štvát. "Ehm, co to děláš?!" otázala jsem se jí a vzepřela se jejímu tlaku, kterým mě unášela k nějakému davu.

"Jéjda, promiň! Jsem Caroline a právě jsem se chystala tě seznámit s naší partou," vysvětlila mi bloncka danou situaci, ale už se mě nezkusila ani dotknout, jenom hlavou pokynula k onomu menšímu davu lidí. Hned jsem mezi nimi ucítila pár druhů nadpřirozených sil. Uprostřed hloučku stála tmavovlasá mulatka, s největší pravděpodobností čarodějka. Ta do okolí vydávala nejvíce vibrací, kdežto nejméně jsem jich zacítila od hnědovlásky vedle ní.

Nejdříve jsem nechápala, co je zač, ale potom se naše pohledy setkaly. Hleděla jsem do tváře nefalšované kopie milostivé Katherine Piercové. Takže tohle musí být její slavná dvojnice. Počkat, to tedy znamená, že ten kluk, co se s ním objímá, je Stefan Salvatore. Salvatorovi musí být po boku Piercových, a když je tenhle s člověčí dvojnicí, ten druhý asi bude s Katherine. Mám ponětí, že Stefan je ten mírumilovnější, ale také od něj cítím jisté předpoklady nebezpečí. Ovšem ani za mák se nehrabe na Ernieho, z toho čišel skoro samotný Satanáš.

Blondýnka - Caroline - mi zamávala rukou před očima a tím mne uvedla do chodu. Přidala jsem se tedy k oné skupince mých nových "přátel", jak mi je Caroline mile všechny představila. Kromě čarodějky Bonnie, dvojnice Eleny a upíra Stefana, tu ještě postával zástupce lidské rasy Matt, který zřejmě chodil s Caroline, nebo se k tomu přinejmenším dostávali, jak jsem poznala z jejich vzájemných pohledů.

"Kolik ti je Carrie?", "Proč jsi v Mystic Falls?", "Budeš chodit na místní střední?", "Kde bydlíš?", "Jdeš na párty u Lockwoodů?" - Takhle na mě chrlili otázky asi dobrých patnáct minut. Nejaktivnější z nich byla Caroline, hned v závěsu za ní se o příčku dělila Elena s Bonnie. Stefan očividně nebyl schopen slov. V hlavě jsem mu na krátkou chvíli četla, nepovažoval mě za hrozbu, to by musel mít o trošku citlivější své upíří smysly, ale asi si až moc hraje na zástupce lidské rasy. Jenom mě nemohl přečíst, hodně mu to dávalo zabrat. Nakonec pohodil hlavou a něco zašeptal k Eleně. Ze všech schopností, které mám s upíry společné, se ani jedna nedá využít pro odposlech ostatních. V danou chvíli mi to drásalo nervy, jelikož Stefan si chránil své myšlenky a Elena měla na krku sporýš, který mi bránil v užívání svých sil.

"Dobře, dobře, klídek. V létě mi bylo osmnáct, tady v městečku jsem právě kvůli vaší střední, ale bohužel zatím ubytování nemám. Vlastně, potřebuji najít nějakou městskou pobočku, kde bych si mohla zavolat odtahovku pro své auto a zařídit ubytování aspoň na dnešní noc. Nevíte, kde něco takového najdu? Auto mi blaflo na nedostatek benzínu tři kiláky od Mystic Falls," ptala jsem se a postupně pohledem přejížděla nově poznané tváře. Nakonec jsem se zastavila u Eleny a Stefana, jelikož oba unisono otevřeli ústa v úmyslu něco povědět. Místo toho se začali smát svojí sehranosti - inu, musela jsem se značně ovládat, abych se tu neroztekla z té jejich roztomilosti.

"Odtahovka je na nic! Jestli chceš, zítra s Mattem pro tvoje auto zajedeme. Máme za úkol nakoupit ve vedlejším městečku pivo na akci u Lockwoodů, takže není problém tvé auto vzít po cestě zpátky," pověděla mi nakonec Caroline a tázavě hleděla k Mattovi.

"Jasně, není problém. Stačí, když potom přispěješ na benzín do tvé káry," podotkl Matt a usmál se na Caroline.

"To budete moc hodní, dám vám klíčky. Je to Ford, na přesnou značku se mě radši neptejte, stejně to nevím. A peníze na benzín vám můžu dát hned," řekla jsem a vytahovala z kapes od džínů vše potřebné. Postupně jsem Mattovi předávala klíčky od auta, nějaké doklady k autu a nakonec i pár bankovek na benzín. Vše jsem završila sladkým úsměvem k zástupcům lidské rasy, mým dnešním zachráncům.

"Teď si půjdu najít nějaké to ubytování. Nevíte o něčem?" Teď jsem prosebně hleděla k Eleně a Stefanovi. Věděla jsem, že Salvatorovi tady ve městě mají menší penzion. Caroline byla tak hodná a nechala mě si to přečíst v její hlavince - tedy i s nesmírně poetickou narážkou na můj vzhled. V tom případě ale nechápu, proč se tak nabízí s pomocí. Kráva falešná.

"Samozřejmě, že víme. Stefanova rodina tady vlastní menší penzion a pár nocí tam určitě zůstat můžeš. Viď Stefane?" V téhle díře je zřejmě zvykem, že ženy určují pravidla a muži je pouze poslouchají jako oddaní sluhové, protože Stefan opravdu přikývl na Elenina slova - i přes to, že mě nehodnotí zrovna přívětivě.

"Tak díky, to je od vás vážně pěkné. Vidím to tak, že tohle městečko si brzy zamiluji," cukrovala jsem s celou partičkou vrchních podivínů Mystic Falls. Hm, tak tohle bude ještě zajímavý začátek nového života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenuš Lenuš | 26. března 2013 v 21:30 | Reagovat

No, aby som pravdu povedala, zo začiatku ma to príliš nenadchdlo, aj keď sa tomu pomaly začínam dostávať na kĺb. Len dúfam, že Damon bude ten správny badass a nezmäkne, ako to v takých poviedkach býva. Inak, kedy bude nová kapitola FCU ?

2 violeta violeta | 27. března 2013 v 8:16 | Reagovat

uzasne..konecne nejaka povidka kde se tolik neresi jenom Stefan-Elena-Damon moc se mi to líbí a doufam ze v ni budes pokracovat =D

3 Andul Andul | Web | 27. března 2013 v 14:15 | Reagovat

Jen proč jsem ti to neokomentovala už dřív(tuto povídku) - Já jsem si to přečetla až dneska. Chtěla jsem si to přečíst, až se někdy budu nudit a upřímně, moc se mi do toho nechtělo. Ale pak jsem si přečetla 1. kap. Říkám si, jo to je zajímavý. Ve 2. jsem se defakto nic nového nedozvěděla, ale ve 3.
Tahle kapitola se mi líbí opravdu moc,takže já rozhodně zůstávám u čtení i nadále :)
A fakt jsem zvědavá, co je ta holka zač :)

4 Alalka Alalka | E-mail | 27. března 2013 v 18:59 | Reagovat

Předchozí dvě kapitoly jsem nekomentovala, omlouvám se, ale já prostě u nějaké té prvotiny pořádně nevím, co napsat, protože se povídka teprve rozjíždí a je těžké to ohodnotit (podle mě teda) :)
Dost lidí taky nemá rádo hlavní postavu povídky nějakou novou - smyšlenou, já jak kdy. Tvoje Carrie se mi zamlouvá, je vtipná, drzá a hodně tajemná! Jsem zvědavá, co se z ní vyloupne ;)

5 Charlie Charlie | E-mail | Web | 27. března 2013 v 20:35 | Reagovat

[3]: Já jsem taky zvědavá, co z ní udělám :D

[4]: Budu se snažit s postavou Carrie pokračovat tak, aby se všem líbila více a více:o) Ono, já prostě chtěla něco nového, něco, kde můžu improvizovat a nemusím řešit otázku "Co by asi udělala Elena?" "Co by udělal Stef?" "Co by udělal Damon?" :D Zkrátka tohle bude má povídka na relax...abych potom mohla umělecky tvořit Fear Changes Us :D

Jinak díky všem a novou kapču FCU už máte na světě :o)

6 Terry Terry | Web | 29. března 2013 v 0:04 | Reagovat

Mě dostalo: Caroline byla tak hodná a nechala mě si to přečíst v její hlavince - tedy i s nesmírně poetickou narážkou na můj vzhled. V tom případě ale nechápu, proč se tak nabízí s pomocí. Kráva falešná.
Bože, poprvé mi nevadí, že něco není Damon/Elena :D Je to super, doufám, že brzo bude další! :)

7 Charlotte Charlotte | 30. března 2013 v 21:29 | Reagovat

Další..!!! :D Vůbec mi nevadí, že to není Elena\Damon je to snad poprvé co si čtu takové povídku! Kde nejsou hlavně oni dva! Super a chci další.!! :D Prosííím..:))))

8 Charlie Charlie | E-mail | Web | 31. března 2013 v 15:45 | Reagovat

[7]: Dnes se na to kouknu a napíši další kapču :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.