Live it, love it, leave it...

21. dubna 2013 v 16:00 | Charlie

"Live it, love it, leave the world better off than when you got here." - "Žij, miluj a opusť tento svět lepší, než když jsi se sem dostal."

(Quote of the month - Ian Somerhalder)
Mnou vybraný citát tohoto měsíce zní velice prostě, jednoduše a přesto je tak těžké jej plnit. V čem je jeho háček? Samozřejmě, že v nás samotných - v lidech.
Od dob, co jsem začala všemožně propagovat nadaci ISF, začínám si více všímat věcí okolo - a teď nemluvím jen o 27 miliónech lidí, kteří jsou na světě v současné době v otroctví. Dokonce se ani moc nezmiňuji o Bostonském výbuchu při tradičním běžeckém maratónu, nebo silném zemětřesení v Čínské provincii S'-čchuan. Tohle všechno jsou totiž věci, proti kterým jsme se my, natolik vyspělá městská civilizace, naprosto obrnili. Významné data, při kterých bychom měli věnovat určitým událostem svou podporu, nám připomínají buď písmenka ve stolním kalendáři, nebo strýček Google. A když na něco náhodou zapomeneme, povíme si "však co, příští rok to napravím".
Jenže citát mluví jasně - "žij". Takové žití není o tom, že porušíte všech desatero božích přikázání hned v jeden den, ale má nám naznačovat, že bychom měli každý náš den prožívat tak, jako by byl ten poslední. A opět - není to jenom o tom, že si zatančíme na párty, nebo sežereme ke snídani o koblihu více. Kam bychom takhle došli? Ani ne do poslední třídy ve školce.
Jo, když tomu svému žití dodáte špetku lásky a zájmu ke svému okolí, nabírá diametrálně jiných obrátek. Moct každý večer usínat s myšlenkou, že jste udělali aspoň něco málo pro své druhé, nebo dokonce pro svět, je k nezaplacení. Člověku se dostane úplně nová vlna sebevědomí, pohledu na věci okolo a začne činit dobré úsudky, závěry i rozhodnutí.

Nevěříte? Tak to zkuste! Žijte, milujte a opusťte tento svět lepší, než když jste se sem dostali.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenuš Lenuš | 21. dubna 2013 v 16:51 | Reagovat

Krásne ! Kiežby sa tým riadilo viac ľudí ! :-)
... sežereme ke snídani o koblihu více. :D
ehm .. prepáč, ono to určite na smiech nie je, ale nemožem si pomocť.
Krásne napísané ! 8-O

2 Charlie Charlie | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 20:45 | Reagovat

[1]: Díky, ono já se to vždy snažím opepřit určitou ironií, ať se člověk i zasměje a je mu to milejší :-) Jinak souhlas, kéž by...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.