The Archangel - 10. Kapitola

30. dubna 2013 v 21:56 | Charlie |  The Archangel
Téma:The Vampire Diaries
Čas: První série TVD - rozvíjí se svou vlastní cestou :o) Pro více informací si přečtěte prolog.

Pozn.: Rozepsala jsem se, tak tu máte novou kapitolu :) Název nejdříve nepochopíte, ale čím více se začtete, tak poznáte, že "hm" je nové, nejoblíbenější slovíčko v Mystic Falls :D Přeji vám krásné počteníčko, mě se tahle kapitolka psala hezky a v závěru se mi docela i líbí :-)) ...Jinak prosím, zanechte komentář i zde! :o)10. Kapitola - "Hm"
("Hm")

Sorry, píseň přidám později, sekla jsem se u videií TVD z Chicaga :o)


Kapky deště zlehka dopadaly na vydlážděný chodníček před nejoblíbenějším barem v Mystic Falls a já tu stála pod deštníkem, čekajíc na svého partnera pro dnešní večer.

Hm, čekám tu už dobrou půl hodinku, jelikož můj "partner" stále nedorazil. Ovšem i přes ztrácející se cit ve ztuhlých konečcích prstů, které křečovitě svírají dřevěnou rukojeť černého deštníku, se dokážu soustředit jen na jedno přání a tím je, abych tu tak mohla stát až do půlnoci. Potom ať si Damon klidně dorazí, ale já už tady nebudu.

Sotva jsem asi po čtyř tisíceré přešlápla z jedné nohy, obuté do vkusných černých lodiček, které mé oko našlo v útrobách ještě nevybaleného kufru, na druhou nohu, ozval se za mnou hlas tak typický jenom pro jednu osobu na této praštěné planetě.

"Zdar," ohlásil se Damon, když jsem v koutku oka zahlédla pramínky černých, na divoko upravených vlasů a později i sněhově bílý obličej, který zdobil párek těch nádherných, pronikavě modrých očí.

Nálada ve stylu "je mi už všechno jedno", jaká u mě panovala po celý zbytek odpoledne, co z mého pokoje odešla Elena, byla tu a tam. Jako bych se snažila zahnat onu skutečnost, že od osmy až do půlnoci budu v ohrožení života a ono popírání se nyní, když jsem zahlédla svého potencionálního vraha, rozplynulo podobně jako pára nad hrncem.

"Hm," odvětila jsem na Damonův pozdrav a začala počítat tmavě zbarvené dlaždice pod nohama.

"Umíš říct i něco jiného, než hm?" otázal se Damon, nabízejíc mi své rámě. Jen jsem si nad tím odfrkla a otočila se k němu zády. Přece mu hned neskočím do náruče, ještě k tomu, když přišel pozdě!

"Co je?!" křičel mi do ucha, "Sice mě těší, že tě rozzlobil můj pozdní příchod, ale už moc přehráváš, srdíčko."

Jakmile to dořekl, ucítila jsem, jak mi z krku odrhnul vlasy. Po zádech mi okamžitě přejelo nepříjemné mrazení a na čele se objevily první krůpěje potu.

"Hm, buď rád," pokusila jsem se uvést svou mysl do normálního módu a prudce se otočila za Damonem, ale přede mnou se tyčila jenom poloprázdná ulice, zahalená do tmavého stínu večera a bouřkových mraků poletujících nad městečkem.

"Chceš tu takhle postávat až do půlnoci, nebo se před smrtí ještě najíš s nejkrásnějším mužem pod sluncem?" ozval se Damonův hlas opět za mými zády a donutil mě tak, abych se za ním otočila. Stál v pootevřených dveřích Mystic Grillu a vysílal ke mně důvěrné úsměvy, ze kterých se mi dělalo mdlo.

Chvíli jsem váhala, tedy spíše přemýšlela, kde bych byla s Damonem v relativním bezpečí, ale když ke mně ze škvírky dveří připlula lahodná vůně jídla, odlepila jsem se z místa a došla až k Damonovi. Jedním pohybem mi z rukou vytrhl tmavý deštník a já se kolem něj prodrala do tepla útulné hospody.

Chtěla jsem pokračovat k jednomu z prázdných stolečků v nejrušnější části místnosti, ale Damon mne přichytil za rameno a lehkým trhnutím stáhl zpátky do malé, otevřené místnůstky u dveří, kde bylo po stěnách rozmístěno pár věšáčků určených pro vaše nepotřebné svršky. Na jednom z nich již visel můj deštník a zřejmě i Damonova kožená bunda, jelikož teď měl na sobě jen úhlově černou, napůl rozepnutou košili - přesně tak, aby se ženy mohly kochat alespoň kouskem jeho vypracovaného hrudníku. Jak nechutné! A egoistické, a …, a…

"Dovolíš?" otázal se, ukazujíc na můj černý svetřík, který zakrýval červené, elegantní šatičky s krátkými rukávy a mírně větším dekoltem. Možná si řeknete, že jsem se nějak vyfikla, ale žádné lepší šaty na večeři ve společnosti jsem vážně neměla a i tyto si toho pamatovaly celkem dost - řekněme, že to byl dárek od jednoho kamaráda upíra.

"Hm," znovu zaznělo z mých úst, jakmile jsem započala odepínat první knoflíčky svetříku.

Damon pár vteřin pozoroval mou dnešní róbu, ale poté se rychlým krokem přemístil za mě a lehounce, jako opravdové dámě, stáhl bavlněný oděv z mých ramen. To je mi najednou ale gentleman!

"Vždycky jsem slušný ke svému jídlu a tento večer čekám totéž i od tebe," podotkl Damon, když si všiml mého lehce udiveného obličeje. Kdo by se nedivil? Vždyť ten magor mě ještě před týdnem málem zabil!

"Dobrá, takže dneska hranolky nejdříve omráčím, než je pozřu," odsekla jsem mu s jiskřičky v očích. Tady si dovolovat můžu, a pokud to tak i zůstane, využiji každé příležitosti, abych Damona vytočila. Seznamte se s mým Oscarovým plánem!

Nejsem idiot, abych si nevšimla, jak moc si Damon libuje v týrání. Upíry znám a trvalo mi jen pár chvil ve společnosti tohohle krasavce, abych poznala ten jeho osobitý styl. Vsadím se o stovku, že kdyby se nestal upírem, tak bude zaručeně masovým vrahem. No, tím je i tak, ale jako člověk by nebyl o nic lepší, jen by se nemusel starat o pravidelné zastrouhávání svých špičáků. Zkrátka je ďáblem v ulitě krásného korýše - jenže pod tou ulitou hovno najdeš, leda tak utrpení.

Damon mě vytrhl ze znovu-dedukování mého plánu, když svou ruku přiložil na má bedra a lehkým tlakem mě táhl napříč hlavní místností Mystic Grillu.

"Myslím to vážně květinko, neštvi mě," zašeptal, když jsme se zastavili u jednoho ze stolů v nejprázdnějším rohu hospůdky. Super, chce mít na to týrání svůj klid.

"Nemůžeš mi prostě říkat Carrie?" optala jsem se dosedajíc na Damonem nabízející židli.

"Hm…," odmlčel se na chvíli, "…ne! Takhle je to, jako bychom spolu doopravdy randili," konstatoval a také dosedl na jednu ze čtyř židlí kolem našeho stolu a to na tu, která byla přímo naproti mé. Super, dělí mě od něj metr masivního stolu.

"A co děláme doopravdy, když tedy spolu nerandíme?"

Očekávání odpovědi na mou otázku přeťal příchod hubené obsluhující. Ta je škaredá jak noc, už se ani nedivím, že se Damon krmí vyloženě u cesty do Mystic Falls.

"Jíme," odpověděl Damon a podal mi jídelní lístek, který mu dala do rukou ona číšnice.

"No, mě už nějak přechází chuť," odsunula jsem nabídku jídel do středu stolu a poprvé za tento večer plně pohlédla do Damonovy tváře. Ten se nad mým konstatováním jenom ušklíbl a lístek si přivlastnil.

"Co si dáš ty?" zajímalo mne.


PS: Jen tak pro představu, Cariiny šaty zde. Být Damonem, sbíhají se mi sliny už ode dveří :-))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lenuš Lenuš | 30. dubna 2013 v 22:14 | Reagovat

"hm" je nové, nejoblíbenější slovíčko v Mystic Falls - hneď po "cure" :-D
sněhově bílý obličej - ?! .. ale niee .. predstava Edwarda sa blíži .. :-?
Chceš tu takhle postávat až do půlnoci, nebo se před smrtí ještě najíš s nejkrásnějším mužem pod sluncem?" - súhlas ! :D
...vysílal ke mně důvěrné úsměvy... :D
"Dobrá, takže dneska hranolky nejdříve omráčím, než je pozřu," odsekla jsem mu s jiskřičky v očích. :D
No nie, on si vážne niečo objedná ? .. hej, chcela by som vidieť Damona jesť špagety :D
Tie kapitolky sú čím ďalej tým lepšie ! Netuším, čo vytknúť :-).

2 katty katty | 1. května 2013 v 1:26 | Reagovat

Fantastický, skvělý :333
Líbí se mi Damonova povaha.Máš to hezky vymyšlený :-)

"Co si dáš ty?" zajímalo mne - z nějakýho důvodu mam pocit, že by si chtěl dát tu číšnici :-D :-D

3 Erin Erin | 1. května 2013 v 9:36 | Reagovat

Už se těším na pokračování.... Damon mě zajímá čím dál víc a vývoj jejich vztahu taky :-P

4 terulka terulka | 1. května 2013 v 10:39 | Reagovat

Opět dokonalost!:)
Máš to zajímavý a těším se na další! :-P

5 Cicuš Cicuš | 1. května 2013 v 17:37 | Reagovat

neviem sa dočkať na pokračovanie :-D

6 Tereza Tereza | 1. května 2013 v 17:53 | Reagovat

Obě nové kapitoly byly skvělé a už, aby jsi tu přidala další :)

7 Terry Terry | 2. května 2013 v 16:39 | Reagovat

Proč mám takové tušení, že znám odpověď na její otázku? :D
"Co si dáš ty?" zajímalo mne.
"Tebe!" :D
Super, jako vždy! Moc se těším na další!!! :D

8 Charlie Charlie | E-mail | Web | 2. května 2013 v 20:09 | Reagovat

[1]: Sněhové bílý obličej - mě se líbí to spojení, ale použila jsem to hlavně proto, aby se podtrhla "Damonova krása" :D Neboj, Edwarda z něj fakt neudělám :-) A díky!! :-)

[2]: Číšnici? Kde pak, když je škaredá jak noc :-D Damon je labužník! :-D

[3]: Vývoj vztahu...křik, krev, násilí... :-D

[7]: Bude velice podobná - ta odpověď :-)

Jinak - díky všem! :o) Včera jsem nenapsala ani čárku, byla jsem na závodech a v úterý jsem měla takovou zvláštní náladu - nevěděla jsem, co psát, ale psala jsem :-D Budu se snažit dopsat další kapitolu FCU :-) A TA určitě taky přibude... :-)

9 Alalka Alalka | E-mail | 4. května 2013 v 13:35 | Reagovat

Jaj, to jsem neodhadla :-D Jsem tak trošku čekala, že se Carrie ohákne třebas do Salvatorovic rudého závěsu nebo ňákýho modelu z prostěradla, aby Damona naštvala :-P ale šatičky pěkný! Žeru, jak se mezi sebou pošťuchujou, super. Moc se těším na další a zároveň se omlouvám, že čtu až takto pozdě :-)

10 Charlie Charlie | E-mail | Web | 5. května 2013 v 0:11 | Reagovat

[9]: V pořádku, já zase přidávám pozdě, to si nevybereš :-D
Mě vůbec nenapadlo, že bych ji takhle "navlíkla" :-D To by mi zase nešlo potom do plánovaného scénáře :-( Ale možná někdy přijde s takovým trikem :-P :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.