The Archangel - 5. Kapitola

4. dubna 2013 v 14:40 | Charlie |  The Archangel
Téma:The Vampire Diaries
Čas: První série TVD - rozvíjí se svou vlastní cestou :o) Pro více informací si přečtěte prolog.

Pozn.: Přidávám pátou kapitolku této neobvyklé povídečky :) Dnes se objeví Damon, zatím jen v mini úrývku na konci kapitoly, který je psán z jeho pohledu. Jinak prosím, zanechte komentář, i když se vám povídka nelíbí! :o) Musím znát váš názor, ať vím, zda s tímto dílem ztrácet či neztrácet čas ;) BTW, dnes se pokusím sepsat FCU, ale ještě netuším, jak to půjde :-/ A koukejte teď i na web od Terezky, páč tam budeme psát společně novou povídku "Hit By Car" :o) (kuk i na promo video)Soundtrack z filmu Wake (hrál tam Ian v jedné z hlavních rolí) - můj oblíbený film se skvělými písničkami a tady ta píseň se mi tak nějak hodí k této kapči...je utahaná, právě pořád čekáte, kdy k vám přijde její konec :-)) Přitom se při ní dá přemýšlet...


5. Kapitola - "It´s Coming To Me"
("Přichází ke mně")

Uběhly už tři dny, co jsem se ukázala v Mystic Falls a po archandělovi, ani po Stefanově bratrovi, nejsou žádné stopy. Většině to zřejmě náramně vyhovuje, protože je Stefanův bratr prý pěkný kvítek, ale já si připadám jako na jehlách. Stále více a více lidem v hlavě přečítám přesný obrázek mého archanděla, krásného černovlasého upíra se zlým srdcem, ale oni jej nazývají "Damon".

Každopádně dnes jsem tyhle myšlenky posunula stranou, jelikož je prvního září a já nastupuji na místní střední školu. Zatím mě tu všichni vzali mezi sebe a to hlavně díky Eleně, Caroline a Bonnie. Celý den se chovají jako mí "strážní andělé". Caroline mne představila snad každému na této škole. Ze začátku jsem se snažila být milá a našlo se i pár kluků, kteří po mě pokukovali, ale později už jsem neměla sílu na nic, jen jsem odkývala všechna Carolinina slova.

Pak přišla na řadu Bonnie, která mi půjčila všechny učebnice i sešity k okopírování a dopsání. Celkem mě pobavil její styl učení, vše měla precizně zapsáno i zaznačeno. U oběda se mi potom věnovala jenom Elena.

"A jak se ti tu zatím líbí?" ptala se se značným zájmem v hlase.

Ukousla jsem si hranolky a odpověděla již naučenou větou, kterou jsem si zapamatovala z dopoledne ve společnosti Caroline: "Všechno v pohodě, takže líbí."

"To jsem ráda, hlavně když vím, že si s tebou můžu občas pokecat i o upířích záležitostech," poslední frázi zašeptala, jako by to bylo sprosté slovo. Zrovna včera jsme si s Elenou na tohle téma povídali. Vlastně povídala jenom ona, já jsem jí spíše na vše sdělovala svůj názor, nebo pouze přikyvovala.

"Kdykoliv, vím, jaké to je, když nemáš okolo nikoho, s kým by ses o tohle tajemství mohla podělit," hlesla jsem k ní na oplátku a dál se věnovala svému obědu.

"Mám Bonnie, ale ona snese jenom Stefana a navíc pouze v případech, kdy nejde o upírství."

"Jasně, čarodějky byly odjakživa proti upírům, ale vlastně se jim ani tak moc nedivím," přitakala jsem. Elena jen pokývala hlavou a taky ujedla kousek ze své porce.

"Víš, ani já to Bonnie nedávám za zlé," promlouvala s plnou pusou, "Damon jí opravdu ublížil a ona má právo být proti němu. Ještě že tu teď Damon není, aspoň máme na začátku školního roku klid."

"Damon…to je Stefanův bratr?" ptala jsem se a v Elenině hlavě se okamžitě ukázal obrázek tajemného archanděla. Cožpak už se svět zbláznil?

Elena přikývla a ještě dodala: "Starší o pár let, ale přeměněn byl ve stejnou dobu, jako Stefan."

"Ahoj lásko," přisedl si Stefan k Eleně a už se začali horlivě líbat.

Tfuj, tohle vidět, ani poslouchat nemusím. "Tak já pádím. Uvidíme se v penzionu?" koukla jsem na párek hrdliček, zvedajíc se od jídelního stolu.

"Já dnes zůstávám u Eleny, ale kdyby náhodou, jsme oba na telefonu," zamával mi Stefan ukázkově svým mobilem před očima.

"Ok, mějte se," mávla jsem k nim a odešla.

°°°

Konečně jsem se vrátil domů a zas je tu všechno podle Stefanových představ! Můj alkohol zamknutý ve vitrínách, všude Eleniny cetky a to radši nemluvím o tom, že mi Stefan zlikvidoval ledničku na krev. Mínus pro něj, když po mně bude muset uklízet nevinné oběti. A jak tu tak pozoruji ten svinčík, těch obětí bude hodně.

"Stefíku, jsi doma? Konečně se ti vrátil tvůj výjimečný a všemi milovaný bratr!" křičel jsem po obývacím pokoji, jelikož pod tíhou všudy přítomného bordelu jsem ani neměl čas zkontrolovat současný počet obyvatel v penzionu.
Vzhledem k tomu, že mi nikdo neodpovídal, rozhodl jsem se použít trošku upířích smyslů. A pak jsem ji ucítil…

Nebyla to Elenina vůně, tím jsem si byl jist. Elena voní až moc čerstvě, doslova po ovocích. Za to tahle vůně byla jemná, ale přitom hutná. Přesně jako krev, která mě před pár dny dostala do kolen, a já byl nucen prodloužit si prázdniny. A to jsem tvrdil, že nejsem Edward!

Jenže můj život není žádná lovestory. Onen člověk, kterému tahle krev koluje v žilách, je odsouzen k smrti. Nedokážu žít bez krve, po které tolik toužím, a když se napiji, už nedokážu přestat. Opakuji, nejsem Edward, ani Stefan. Mě je zkrátka jedno, jestli toho člověka zabiju - hlavní bude, že uspokojím svou touhu.

A ona touha teď ke mně po špičkách znovu přichází…

°°°

"Bum! Prásk!" - přesně tyto citoslovce mne probudily z mého odpoledního šlofíku. No, při pohledu z okna jsem nabyla zjištění, že odpolední šlofík se protáhl trošku do noci. Ale i tak je podivné, že se po domě roznáší zvuky tohoto typu. Kdo to tak může být?

A znovu - "Bum! Prásk! Bum!" - sakra, co se to děje?!
Chvíli jsem skenovala prostředí v domě, ale nebyla zde k nalezení ničí hlava, ze které by se dalo číst. A tak jsem se vydala na průzkum…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 violeta violeta | 4. dubna 2013 v 15:47 | Reagovat

Parada,moc se tesim na pokracko :-)

2 Terry Terry | Web | 4. dubna 2013 v 15:56 | Reagovat

Wow, moc, moc se těším na další dílek! :) Jsem zvěděavá na Damonovu reakci! :)

3 Lenuš Lenuš | 4. dubna 2013 v 18:22 | Reagovat

Súhlasím s Terry ! Tentokrát nemám žiadnu poznámku k obsahu, páči sa mi. A ten Damonov úryvok na konci ma potešil .. a ešte viac ma potešilo, že Damon je stále zlý  .. :D no, čo sa mňa týka, mohol by si kľudne Carrie aj zahryznúť, ale to sa asi nestane, že :-? :D

4 Tereza Tereza | 4. dubna 2013 v 20:15 | Reagovat

Taky se mi líbí tato kapitola, hlavně závěr :) Těším se na další kapitolu :)

5 Alalka Alalka | E-mail | 8. dubna 2013 v 23:16 | Reagovat

Ano, tak Damon rozhodně není Edward, to je jako nebe a dudy :-D Díkybohu za to! Carrie z toho vybruslila chytře, ale nevim nevim, jestli toho už teď nelituje.
Na tu spoluautorskou se moc těším, mrkla jsem na první díl a vypadá to dost vábivě :-) jen tak dál.

6 Alalka Alalka | E-mail | 8. dubna 2013 v 23:22 | Reagovat

[5]:Promiň, on ten komentář nedává moc smysl, protože jsem to četla předtím, než jsem šla do práce a teď jsem se chtěla vyjádřit, jenže jsem stihla přečíst i první část šesté kapitolky (jak jsem pozdě zjistila) a to s Carrie se vztahuje už k ní :-D

7 Charlie Charlie | E-mail | Web | 9. dubna 2013 v 16:08 | Reagovat

[6]: Ok, v pořádku :D Děkuji za komentář, i tak mě moc potěšil :-)

A díky i ostatním, jsem to tu přehlídla :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.