The Archangel - 9. Kapitola

29. dubna 2013 v 18:00 | Charlie |  The Archangel
Téma:The Vampire Diaries
Čas: První série TVD - rozvíjí se svou vlastní cestou :o) Pro více informací si přečtěte prolog.

Pozn.: Lidičky, děkuji moc za vaše pochopení mého časového presu...je mi to líto, ale prostě kombinace začátku nové sezóny, konce školního roku a péče o ISFCZ je fakt zabijárna času :o) Každopádně, užijte si tento díl TA..říkala jsem si, že tu dlouho nová kapča nebyla, tak ji tu dávám přednostně před FCU :) Tahle je celkem nudná, zkrátka jsem neměla takový extra nápad :D Ale skvělá úvodka pro další "nadupanější" díl :) Psáno z Damonova pohledu (pro změnu), na konci Carrie...Jinak prosím, zanechte komentář i zde! :o)


9. Kapitola - "Soap Opera"
("Telenovela")

Tohle napsal Mr. Rybak speciálně pro Damona :o)))) :D

"Ahoj květinko," pozdravil jsem Carrie, která byla rozplácnutá po celé délce pohovky v obývacím pokoji a koukala na jakousi sentimentální telenovelu. Jakmile mne zaregistrovala, změnila polohu do sedu a nohami si podepřela bradu. Vypadala jako klubíčko neštěstí. A taky se tak zaručeně cítí.

"Hm," zamručela místo odpovědi na můj pozdrav.

"Copak, nějaká depka?" optal jsem se přisedajíc si na opačný kraj gauče, než seděla Carrie. Vždycky jsem si liboval ve zdlouhavém mučení svých obětí. Kdybych si od ní vzal hned to, co chci, nebyla by to pro mě dostatečná zábava a pro ni zase dostatečné utrpení.

"Hm…ne," odvětila bez potřeby se na mě kouknout. Natáhla se ke konferenčnímu stolku, čapla ovladač a zesílila zvuk televize.

"Diego, nepřibližuj se ke mně! Už tě v životě nechci vidět!" zaznívalo od televize a já se musel nahlas zasmát. V té chvíli ke mně Carrie konečně natočila obličej.

"Co je ti k smíchu? Tohle má na CSFD 45%, což je nejvíce ze všech telenovel." To je poprvé, co mi řekla více, než jednu holou větu. Možná s ní nakonec až tak velká sranda nebude…

"Ale Stefane, nechej toho! Dole je Carrie…" hlásila se Elena z horního patra a nevědomky mi zařídila lepší náladu. Sice si nyní nemohu k Carrie dovolit nic hrubšího, za to ji mohu vydírat a dotlačit do svých dalších podmínek.

Chudák holka, myslí si, že když jsou tu Stefan s Elenou, nic jí nehrozí…

"Co mi je k smíchu? Že ta holka se ti nějak náramně podobá," začal jsem svou dnešní bitvu.

"Podobá? Mě? A to jako v čem? Vždyť to je prsatá blondýna," ohradila se Carrie a s pohledem upřeným na televizní obrazovku studovala onu prsatou blondýnu.

"No dobře, ten její perfektní vzhled tedy postrádáš, ale do zbytku se trefili," rýpnul jsem si do jejího vysokého ega.

Carriina reakce mě překvapila. Opět čapla ovladač a prudce na něm zmáčkla tlačítko pro vypnutí. Poté se rozvázala ze své polohy v klubíčku neštěstí a posadila se čelem ke mně. Nohy oděné do tepláků přitom natáhla do volného prostoru, který nás mezi sebou dělil.

"Do jakého zbytku třeba?" nasadila bojovný výraz.

Vytvořil jsem grimasu ve stylu "co já vím" a zaujal podobnou pózu, jako ona, akorát své nohy si pokrčil kolem těch jejích. Dívat se na nás někdo, myslel by si, že jsme zamilovaný pár. Fuj, už zase ta představa o Edwardovi!

"Hm? Čekám na tvou ctěnou odpověď!"

Natáhl jsem se k jejímu obličeji, jako bych ji chtěl políbit na tvář. Okamžitě ztuhla a nohy stáhla v obranném gestu k sobě.

"Nech mě být," přecedila přes zatnuté zuby. Jedno se jí musí uznat, dokáže svůj strach dobře maskovat.

"Vidíš to, sama sis odpověděla," šeptal jsem do jejích rozpuštěných vlasů, "a tu tvoji dnešní drzost si později odskáčeš," a odtáhl se zpátky na svou stranu gauče.

Carrie vydržela v nehnutém stavu dobré dvě minuty. Tak moc se snažila zakrýt strach, aby u mě zvýšila nejistotu. Ale popravdě, já se takovéhle holky nebojím ani trochu. Co mi může udělat? Tak akorát si přečíst mé myšlenky. I když, je pravda, že její krev je až nezvykle zvláštní a mě se zatím nepodařilo zjistit, proč tomu tak je. No co, zdroj informací tu sedí přímo přede mnou, ne?

"Tvrdíš, abych tě nechal být, a přitom jsi mi odsouhlasila rande. Typická ženská," řekl jsem po chvíli, zejména za účelem nahodit Carriin metabolismus.

Netrvalo dlouho a Carrie pod mými slovy zrudnul obličej. Nevěděl jsem jistě, zda to je od rozpaků, či vztekem, ale svou odpovědí mi to zcela objasnila.

"Nic jsem neodsouhlasila! To ty a Elena!" křičela na plné pecky. Měl jsem sto chutí popadnout ovladač a zkusit ji přitlumit.

"Ale prosím tě, nedělej se! Já dneska slyšel Elenu, jak o tom vypráví Stefanovi. A k tomu, ty bys odolala mé kráse?" věnoval jsem ji jeden ze svých nejlepších úsměvů.

"Ano, s radostí!" zakřičela už zcela vzteklá a s hlasitým zakňouráním se zvedala z pohovky.

"Počkej," hlesl jsem do prázdna. Překvapivě se zastavila a opět ke mně stočila svůj zuřivý pohled.

"Dám ti návrh. Půjdeš se mnou zítra večer na rande a já tě nechám celý zbytek týdne na pokoji. Jsem si jist, že ty víš moc dobře, co riskuješ, když se mnou nepůjdeš. Svoji krev i život." Poslední větu jsem dodal již pouze do její mysli.

"Ale zítra je pátek! To znamená, že za jeden večer hrůzy mi na oplátku nabízíš pouze dva dny." Dávala dobrý důraz na slovo "pouze". Já se ale nenechal zahnat do kouta.

"Nejlepší večer tvého života bude trvat maximálně 4 hodiny a já ti na oplátku dávám 48 hodin beze mě. Tak co?"

Carrie chvíli přemýšlela, zřejmě přepočítávala dobu, za jak dlouho bych ji zabil, kdyby rande odmítla.

"Dobrá, tohle se mi zdá férové. Měj se," odpověděla na mou otázku a odpochodovala z místnosti. Asi už si chce nachystat šaty na zítřejší večer. No, snad si vezme nějaké černé, aby ji na pohřeb nemuseli převlíkat.

°°°

"Bože, jak já to tu nesnáším!" Přesně tahle fráze mi od posledního incidentu s Damonem běhá v hlavě. Jak jsem mohla být tak tupá a ubytovat se v domě s upíry?

Samozřejmě jsem si už milionkrát sbalila všechny věci, ale vždy je zase pěkně vybalila. Kam jinam bych asi tak šla, když na hotel nemám peníze a byt k pronajmutí pro studující nezletilou tady také není k nalezení. Jsem v prdeli.

Když mě před lety napadl první upír, nakonec se stal mým dobrým přítelem, který byl ovšem zabit, už ani nevím kým. Následující upíři se většinou likvidovali navzájem, až na posledního - toho jsem zabila já sama. Žádný pro mě nikdy nebyl jako Damon. Žádný z nich mě tolik netýral a zároveň nefascinoval.

Ale jednu jedinou věc mají všichni společnou - spojuje je má krev. Kolikrát si připadám jako Bella ze Stmívání. Jenom doufám, že nemám tak strašné vlasy jako ona.

Mít prachy, už dávno zdrhnu někam do Afriky a žiju tam v jakési chýši mezi domorodci. I tohle bych brala stokrát radši, než cestovat svým autem po Americe a hledat místo, kde mají všichni na upíry alergii.

"Tak co si vezmeš dnes večer na sebe?" vytrhla mě Elena z dlouhého přemýšlení o mé minulosti a vlastně i přítomnosti.

"Nic," odpověděla jsem trpce a doslova si zakazovala zatoulat se pohledem k velké skříni vedle mé postele, kde byly naskládány všechny mé věci. Elena se v reakci na mou odpověď odmrštila z pozice u dveří a došla až k mé posteli, kam jsem s žuchnutím dopadla hned, co skončila škola.

"Ty pořád nechceš jít, viď?" otázala se se smutnou tváří a usedla na postel vedle mne.

"Ne," znovu ten trpký tón.

"No ták, vždyť Damon je fajn," povzbuzovala mě, ale já se tím jenom nechala vytočit. Elena se chová naprosto neprůstřelně, protože má za svým zadkem Stefana. Možná v životě zažila dost hrozných věcí, ale já jich rozhodně zažila víc.

"Nechtěj mě nasrat. Moc dobře vím, že tohle děláš jenom proto, aby ses Damona zbavila," odsekla jsem jí. Pro tento den už bylo utrpení naplánováno dost, takže bych potřebovala, aby odtud Elena vyprejskla.

"No tak promiň, hezky si to rande užij," odešla konečně bez jediného pohledu ke mně. Tohle asi budu muset napravit, aby mne Stefan za chvíli nevyhodil i z tohohle zavšivenýho baráku.

"To víš, že užiju," zašeptala jsem ještě, než se můj zrak naplno stočil k dřevěné skříni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krásná mrcha ►►► Krásná mrcha ►►► | Web | 29. dubna 2013 v 18:07 | Reagovat

Krásný, jak to bude dál?

2 Charlie Charlie | E-mail | Web | 29. dubna 2013 v 18:14 | Reagovat

[1]: To si asi musíš počkat do dalších dílů :-D

3 Erin Erin | 29. dubna 2013 v 18:32 | Reagovat

Tak jsem zvědavá co bude příště. Docela mě trápí, že pořád nemám tušení kdo nebo co může být Carrie zač.... :-D

4 Terry Terry | 29. dubna 2013 v 19:08 | Reagovat

Super! :-) Líbí se mi Damonova mysl, je to dobře promyšlené.
Každopádně si nemyslím, že ti dva spolu nebudou za nějaké dvě kapitoly. Damon je tady opravdu bad! A to se mi líbí, takže palec nahoru! :D (y)

5 Lenuš Lenuš | 29. dubna 2013 v 22:35 | Reagovat

Natáhla se ke konferenčnímu stolku, čapla ovladač a zesílila zvuk televize.
"Diego, nepřibližuj se ke mně! Už tě v životě nechci vidět!" .. tak toto bolo doslova úžasné :D
"Co je ti k smíchu? Tohle má na CSFD 45%, což je nejvíce ze všech telenovel." - ty si dnes jedla vtipnú kašu ? :-D
Fuj, už zase ta představa o Edwardovi! - OMG, len to nie ! stačilo v 4x20, ďakujem pekne ! :-!
Měl jsem sto chutí popadnout ovladač a zkusit ji přitlumit. :D
Kolikrát si připadám jako Bella ze Stmívání. Jenom doufám, že nemám tak strašné vlasy jako ona. - ach, keby boli vlasy jediným Beliným problémom !
"Ty pořád nechceš jít, viď?" otázala se se smutnou tváří a usedla na postel vedle mne. - človek by povedal, že Elena by išla :D
Elena se chová naprosto neprůstřelně, protože má za svým zadkem Stefana. - no jasné ! Stefanovi určite nebude vadiť, ak bude vykladať, aký je Damon fajn ;-)
"No tak promiň, hezky si to rande užij," odešla konečně bez jediného pohledu ke mně. Tohle asi budu muset napravit, aby mne Stefan za chvíli nevyhodil i z tohohle zavšivenýho baráku. - no comment :-D .. hej, práve som si spomenula na Caroline, ako sa sťažovala, akú háveď si Damon doniesol do domu .. a hneď potom na to, ako s ním spala :D
..
No teda, rozhodne nebola nudná ! :D Dokonca ma tieto "prípravné" kapitolky doslova bavia :-) !
BTW, Damonov pohľad sa mi páči viac :-)

6 Charlie Charlie | E-mail | Web | 30. dubna 2013 v 12:51 | Reagovat

[3]: Mě to taky trápí, furt na to nemůžu přijít :-D

[4]: Jo, je bad!!! :D Popravdě, kdybych je měla dát dohromady už za pouhé dvě kapitoly, tak by mě to nebavilo :-D

[5]: Yes, snědla jsem kotel vtipné kaše! :-D Jsem moc ráda, že se ti kapitolka líbila :-) Díky!

7 Alalka Alalka | E-mail | 4. května 2013 v 13:21 | Reagovat

Lenuš tu vypsala všechny pasáže, co se mi líbily, takže už zbývá jen dodat, že jsem faakt zvědavá, co si vezme na sebe. S její provokativní povahou dost pochybuju, že to budou nějaký krásný šatičky :-D

8 Charlie Charlie | E-mail | Web | 5. května 2013 v 0:13 | Reagovat

[7]: A přece byly :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.