Chmýří Pampelišky (Prolog)

22. května 2013 v 20:49 | Charlie |  Chmýří Pampelišky

Téma: TVD

Čas: Nenavazuje na žádný specifický moment, ale přibližně první řada seriálu.

Pozn.: Damon miluje Elenu, ale ta mu jeho lásku bohuže neoplácí. Jak se k tomu postaví? A co na to Elena?


Chmýří pampelišky

Prolog


Nic mě nebavilo. Šlehal jsem kolem sebe plameny, jako nějaký drak, který spatřil nebohou princeznu jdoucí dobrovolně na smrt, aby tak zachránila zbytek království.

Jenže princezna z mého světa právě pohodlně leží u svého prince, nehledě na nebezpečí, které jí hrozí od jeho špičatých zbraní. A já tu musím všechno poslouchat, i když vlastně ani není co, jelikož zamilovaný páreček už tvrdě spinká. Ale pouhé pomyšlení na ty dva, tisknoucí se k sobě, šeptající si sladká slůvka, mě nutilo rozbíjet věci kolem sebe. Jen ať je to vzbudí! Jen ať oba přiběhnou a rozesmějí se nad mým trápením! Jen ať mi už konečně zabodnou pořádnou třísku do srdce a já budu šťastný. Budu se smát.

Miluju ji, ale ona mnou pohrdá. A možná to je ta skutečnost, jejž mě donutila ji chtít ještě více. Na světě neexistuje dívka, žena, nebo snad madam, která by mi odolala. Až na Elenu. Nezdá se vám to frustrující? Mě až moc.

A tak jsem byl donucen hledět na tuhle hnědovlasou krásku pouze z povzdálí. V bezpečných úkrytech obdivovat její houpavý, ale rázný krok. Potichu se vkrádat do koutů míst, kterými prošla, abych tak mohl vnímat jemnou vůni, jež se tam od ní oddělila.

Jenže nic netrvá věčně, dokonce ani blažený pocit z pronásledování své lásky. Po chvíli se totiž i z lásky stává posedlost a po té následuje už jenom bláznovství.

Když nechcete být bláznem, musíte přijmout určité oběti. Nejdříve uvažujete nad ublížením osobě, která vám vaši lásku vzala. Ale pak si uvědomíte, že to sama vaše vyvolená si vybrala onu možnost bez vás a vy tak nacházíte jedinou spásu pro svůj život-neživot.

Rozhodl jsem se zemřít.

°°°

"Stefane, nechej toho!" pištěla hnědovlasá kráska na svého vyvoleného, když ji uvěznil pod svým tělem a nechal nenechavé prsty laškovně bloudit po její hladké pokožce.

Ráno oběma milencům připadalo stejné, jako jakékoliv jiné za zdmi Salvatorovic penzionu. Ale to ještě ani jeden z nich netušil, jaká hrůza se právě odehrává nad jejich hlavami.

Damon tiskl ve svých dlaních starožitný prsten, ozdobený velkým kamenem lapis lazuli, a s určitou zálibou v očích se zaposlouchával do ranních radovánek ve Stefanově pokoji. I pro něj toto ráno začalo tradičním způsobem, až na to, že jej považoval za své poslední v nesmrtelném životě.

A proto si představoval, že Elena tentokrát vzdychá jeho jméno, že tentokrát šeptá něžnosti do jeho ucha. Že tentokrát miluje jeho a ne Stefana.

Do reality jej vrátil až dlouho očekávaný východ slunce. Jednotlivé paprsky té žhavé koule si postupně přivlastňovaly každý kousíček Damonova těla a on se doslova ocitl v jednom ohni.

"Miluji tě, Eleno," stihl ještě vyslovit, než se upíří tělo rozpadlo na prach, který byl tak stejně tmavý a horký, jak bylo láskou poznamenáno jeho srdce.

"Neslyšel jsi něco, Stefane?" optala se o patro níže Elena, zrovna ve chvíli, kdy Damon vypustil z úst svá poslední slova. Bylo to jako magický záblesk, když zaslechla podivné vyznání kráčející k ní odněkud z útrob penzionu. Již se nedokázala soustředit na nic jiného.

"To nic, Eleno, to bude jen Damon," chlácholil dívku její vyvolený. Ona se ale nenechala odbýt. Něco uvnitř hlavy jí našeptávalo, že tohle nebude "jen Damon".

Ale příčinu onoho magického záblesku se už nikdy nedozví. Protože tak jako se chmýří pampelišky v závanu větříku rozutíká na všechny možné strany světa, tak se i jediný důkaz o smrti láskou poblázněného upíra rozplynul na pouhé nic.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kačka kačka | 22. května 2013 v 21:20 | Reagovat

Páni :'(( pláču, úžasný!!

2 Erin Erin | 22. května 2013 v 21:21 | Reagovat

Dosti smutné, ale perfektní. tak procítěné a hluboké. Opravdu se ti to povedlo.

3 Káťa Káťa | 22. května 2013 v 21:45 | Reagovat

No nádhera! Sice smutný ale tak procítěný no prostě nádhera! :-)

4 Terry Terry | 23. května 2013 v 16:40 | Reagovat

Jak vidno, poslední dobou nemám jen já morbidní náladu...
Co k tomu mám říct? Ženská, myslela jsem si, že mě rozveselíš a toto? Je to nádherné, vážně! Moc krásné, v jednu chvíli jsem měla skleněné oči a neviděla jsem na text!
Shrnuto: Nádherné, nemusíš ani posílat! :) Mám to přečteno! :-)
Chudinka Damon!

5 Lexi | Ian-Somerhalder.blog.cz Lexi | Ian-Somerhalder.blog.cz | Web | 23. května 2013 v 18:18 | Reagovat

To je nádherné. Dokázala jsi mě uchvátit hned po prvním řádku, jsi neskutečně talentovaná. Mrzí mě ten závěr, ještě ti tam chybí: "A Elena přiběhla do Damonova pokoje, a ve chvíli, když spatřila na zemi ještě se kutálející prsten a uvědomila si, co její tajná láska provedla, umřela žalem." :DDDD

6 Lenuš Lenuš | 23. května 2013 v 19:31 | Reagovat

Šlehal jsem kolem sebe plameny, jako nějaký drak, který spatřil nebohou princeznu jdoucí dobrovolně na smrt, aby tak zachránila zbytek království. - pripomenulo mi to to Elenino "hrdinské" obetovanie sa.
Rozhodl jsem se zemřít. - WTF ? Čo takto niekam odstrániť Stefa ? :D .. eh, no .. nechajme to :-D
Jedna z tvojich najlepších poviedok. Jednoznačne ! .. Je taká .. originálna. Ale takisto mi tam tak trochu chýba nejaký záver, kde by sme sa dozvedeli, že Elena pochopila .. a prípadne to aj poriadne oľutovala. :-|

7 Charlie Charlie | E-mail | Web | 26. května 2013 v 0:48 | Reagovat

[1]: Ajajaj, promiň, že jsem tě rozbrečela :-) Jinak díky!

[2]: Díky moc! :-) Jojo, smutné i procítěné..

[3]: Děkuji!! :-)

[4]: Já měla skleněné oči, když jsem to psala..není to ani tak morbidní nálada, jako citlivá :-D To potom není chuť na romantiku.. :D Jinak díky! :-*

[5]: Ale, já a talent? Prosím tě! :-D Když už, tak máme talent obě! :-D :-) Jinak děkuji a možná někdy napíšu pokračování s Elenou.. :-)

[6]: Ty jo, já si myslím, že Damon by nikdy nedokázal ublížit Stefanovi. Jako tak, že by ho zabil..proto jsem zvolila tuto možnost :-)
Jinak ti děkuji moc! :-) Těší mě, že prý "jedna z nejlepších"...aspoň že tak :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.