Fear Changes Us II. - 1. kapitola

4. května 2013 v 11:37 | Charlie |  Fear Changes Us
Téma:The Vampire Diaries
Pár: Damon/Elena/(Stefan)
Čas: Příběh navazuje na téma třetího dílu třetí řady, tedy konkrétně na moment, kdy šel Damon do baru za účelem rozptýlit Klause, aby mohla Elena přemluvit Stefana k odchodu domů. Dále se rozvíjí svou vlastní cestou :o)

Pozn.: Milovaná kapitolka FCU je zde a s "malým" překvapením - druhou řadou. Rozhodla jsem se to rozdělit, páč v této kapitole se posuneme takřka o měsíc dopředu (ze srpna bude září). Nic se nebojte, já na nic nezapomínám, na vše dojde...A zanechte prosím komentáře, ať vím, zda se vám směr povídky líbí :)


1. Kapitola - "Reality Is A Cruel Bitch"
("Realita je krutá svině")

Tak náhodou najdu video s Ianovými fotkami a ona tam je krásná písnička :o)


Mystic Falls, 1. září 2011
(Psáno z Elenina pohledu)

Kolem mě se rozprostíral les, ale já sama jsem ležela v trávě na mýtince za nějakým domem. Po bližším zkoumání onoho místa mě pohled do oken domu utvrdil v poznatku, že se nacházím před penzionem. Salvatorovic penzionem. Ale něco tu chybí…
"Stefane? Kde jsi?" zahlaholila jsem do větru, který jako jediný narušoval krásnou atmosféru prosluněného poledne.
"Eleno, Eleno…," zazněl jakýsi melodický hlas za mými zády.
Prudce jsem se otočila a spatřila Damonovu rozjasněnou tvář. Byl krásný.
"Co tu…co tu děláš?" promluvily má ústa skoro neslyšně, ale já nějak podvědomě věděla, že Damon mě uslyší.
A opravdu. Najednou se objevil těsně přede mnou, věnoval mi pokřivený úsměv a než jsem stačila jakkoliv zareagovat, popadl můj obličej do svých dlaní a dlouze mne políbil. K mému překvapení se mé tělo nijak nebránilo. Dokonce i mozku to připadalo normální, líbat se s bratrem svého přítele.
Sic ve snu necítíte nic opravdově, já si byla skoro jistá, že ten hřejivý pocit, co Damonův polibek vytváří v mém nitru, je reálný. Byl totiž až moc krásný na to, aby byl jenom snem. Nebo možná naopak, až moc nádherný na to, aby byl skutečností.
"Tohle je náš sen, Eleno, pamatuješ si to?" odpověděl mi Damon na mou předešlou otázku, když se po několika dlouhých vteřinách vzdal mých rtů.
"Jaký sen? A proč náš?" nechápala jsem. Pokud mám mít s někým takovéto sny, má to být Stefan!
"No přece ten, u něhož sis přála, aby nikdy neskončil," zašeptal Damon do mých údivem pootevřených rtů a následně mě znovu políbil. Po pár vteřinách vroucných polibků nás jakási neviditelná síla strhla na deku a já prožívala ten zvláštní pocit…deja vu.

"Uh, panebože," zalapala jsem po dechu, když se má oční víčka zprudka otevřela díky burcujícímu zvuku budíku.

"Eleno, vstávej, už bude sedm a o půl osmé vyjíždíme do školy," zašeptal Stefan pár centimetrů od mé hlavy.

Zmohla jsem se jen na letmé přikývnutí, chabý úsměv a se slovy "blbá škola" mě nohy odnesly do koupelny u Stefanova pokoje.

Ne, vůbec jsem si nepřipadala zmatená a tak jsem tedy vůbec nepotřebovala tu ranní studenou sprchu, a už vůbec můj poblázněný systém nevyžadoval dvojnásobnou dávku kofeinu, než obvykle.

Ale prostě mi nešlo do hlavy, proč se mi zdají tyto sny. Nešlo o to, že byly s Damonem, i když potkat ho teď v kuchyni, asi bych se propadla pod zem. Hlavně jsem byla vykolejená z těch pocitů, co mi sny s Damonem přinášejí. Jako bych Damona odjakživa milovala a ty sny mi tento cit měli jenom připomínat.

Trvá to už dva týdny. Každou noc, co spím na stejném místě, jako Damon, zdá se mi něco o něm. A intenzita se stále zvyšovala.

Samozřejmě mě už dávno napadlo, že za to může Damon. Vytváří mi v mysli svou vlastní vysněnou realitu, pomocí které se mě snaží ovlivnit, abych se přiklonila k jeho straně. Ale ihned po prvním snu se dopuji sporýšem a Damonovské sny probíhají i tak.

"Ah, dobré ráno, miláčku," zavrněl mužský hlas ode dveří kuchyňky a mnou projel nepříjemný, elektrický šok.

"Vylekal jsi mě," odpověděla jsem Damonovi na jeho "pozdrav" aniž bych odtrhla oči od kuchyňské linky a hrnečku již druhého kafe, který teď spočíval zatím netknutý přede mnou.

"To se ti moc, ale vážně moc omlouvám. Vyřeším to tím, když ti připravím snídani jakožto kompenzaci za možnou újmu na zdraví?" optal se a podle vrzání parket, které pokrývaly celou Salvatorovic kuchyni, jsem pochopila, že se blíží za mnou ke kuchyňské lince.

"To…to asi ne, já už spěchám," vyhrkla jsem najednou a seskočila z barové židličky tak rychle, až se málem vylilo ono ještě plné kafe.

Zkusila jsem kolem Damona proklouznout bez jediného pohledu do jeho tváře, ale on mě zradil. Na poslední chvíli zachytil mou paži a docílil tím, že jsem byla prudce otočena a ocitla se přímo naproti jeho tváře.

"Eleno, já…," zašeptal skoro neslyšně. Já ale jenom zabodla pohled do podlahy a hlavně se snažila nenavázat kontakt s jeho pohlcujícíma očima.

"Co?" vyprskla jsem, když mne Damon stále nepouštěl.

"No…já…jen jsem ti chtěl popřát hezký začátek školního roku," zahlaholil nakonec. Ihned potom pustil mou paži a odstoupil z mé intimní zóny, takže jsem mohla pohodlně odejít.

Ale já se do toho nějak neměla. Sice jsem od Damona čekala něco naprosto jiného, zkrátka něco, čím mě zase porazí na kolena, ale i tohle mě málem dojalo. V mém blízkém okolí bylo tak málo lidí, kteří by mi kdy popřáli, abych měla úspěšný den, nebo dokonce rok. Připadalo mi to jako pohlazení po duši…

Odměnila jsem tedy Damona jedním prostým pohledem do jeho tváře. Usmíval se a byl zase tak neuvěřitelně…krásný.
Dokázala bych se jeho obličeji věnovat celé ráno, kdyby nás nevyrušil Stefanův hlas putující z obývacího pokoje. Vystřelila jsem z pozice u Damona jako bych byla pětileté dítě, které maminka právě nachytala u nějaké lumpárny a zmizela z místnosti jako pára nad hrncem.

°°°
(Psáno z Damonova pohledu)

Tak zaprvé - nesnáším svůj život. Zadruhé - nesnáším Mystic Falls. A zatřetí - nesnáším tohle pitomý auto, které už zase stávkuje!

Poněvadž Stefan už nadobro - zase - přešel na zvířecí dietu, musím zásoby krve obstarávat sám. Samozřejmě během víkendu k nám zase dokvačí primát jako Caroline a ukradne mi polovinu zásob. A to nemluvím o tom cvokovi Davidovi, který tu přijede jednou za čas a doslova vybrakuje nejen tu chladničku ve sklepě, ale především i ledničku v kuchyni, která bývá naplněná Eleninými pochutinami. Na můj bar s alkoholem si netroufá od toho dne, co jsem mu za vypitou flašku burbonu zlomil vaz.
A bylo by více lidí, kterým bych nejradši zlomil vaz!

Tak zaprvé - Klaus. Ten kretén není k nalezení. Od doby, co ovlivnil Elenu a poslal nás zpátky do Mystic Falls, nikdo ho nemůže nikde zastihnout. Dokonce ani David, jeho nejmilejší hybrid o něm nic neví a ani Stefan, jeho nejmilejší rozparovač o něm neví ani "fň". Na jednu stranu jsem ohromně rád, ale na druhou je tu ještě stále bod číslo tři, popsán níže.

Zadruhé - Stefan. No většího blba svět nepoznal! Tak já přijedu s Elenou po dvou týdnech ze zcela nevinného výletu v Kalifornii a on mě zavře na dvě hodiny do sklepení! Tak dlouhou dobu tedy trvalo, než mě přišel osvobodit David a také mi oznámit, že cituji "Elena je úplně dutá.". Stefan se mnou týden nemluvil, házel na mne zhnusené pohledy a hlavně dolízal za Elenou, protože jak s radostí zjistil, její city zůstaly v takové fázi, jako když Eleně nabízel jejich "znovuobnovení vztahu", ale o tom opět v třetím bodu dnešního programu…

A ten se nazývá "zatřetí - Elena". Milovala mě, o tom nebyl pochyb. Ale miluje mě i teď? Řekla mi to jen jednou. Tedy v té realitě, kterou jí navrátil do hlavy Klaus. A proč ji vlastně neovlivním do "původního stavu"? Nejde to! Klaus ji musel něco zakódovat do ovlivnění, co zakazuje druhým upírům, aby ji ovlivnili zpět. A tak se opět dostávám k oné otázce, která sužuje mou kebuli už dlouhé měsíce. Miluje mě Elena?

Na závěr dnešního programu bych chtěl ještě podotknout, že realita je krutá svině.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kačka kačka | 4. května 2013 v 13:17 | Reagovat

Úžasné doufám že budou s Damonem spolu moc jim to přeju.. Jinak krásná povídka..

2 terulka terulka | 4. května 2013 v 14:48 | Reagovat

Dokonalé!:) Sem ráda že přidala díl. A kdy bude další?
Chudák Damon :( Doufám že budou spolu! :-D

3 katty katty | 4. května 2013 v 15:38 | Reagovat

Nádherné.. <3
Moc jsem se těšila až přidáš novou část :-)
Jsem hrozně zvědavá jak to teď bude mezi El a Damonem..
"realita je krutá svině" s tim musim souhlasit :D
Tvé povídky mám moc ráda takže netrpělivě čekám až zase něco přidáš :-)

4 Lenuš Lenuš | 4. května 2013 v 17:34 | Reagovat

Skor som sa ku komentovaniu nedostala, takže aspoň teraz :-) : ( inak, zistila som, že TA sa mi komentuje lepšie :-D )
No, musím priznať, že tá pesnička je fakt dobrá, a normálne som sa pristihla, ako čumím na Iana namiesto na poviedku :-D.
Vystřelila jsem z pozice u Damona jako bych byla pětileté dítě, které maminka právě nachytala u nějaké lumpárny a zmizela z místnosti jako pára nad hrncem. - :D
Inak čo sa týka Damonovho pohľadu, je celý napísaný neuveriteľne vtipne a čtivo :DD ..
A som fakt rada, že sa vrítili do MS .. chcelo by to trochu zapojiť ostatné postavy :-)

5 * * | 4. května 2013 v 17:35 | Reagovat

...vrátili...

6 Lenuš Lenuš | 4. května 2013 v 17:36 | Reagovat

Sakra, či mi preskakuje ? O_O :
*...vrátili...

7 Alalka Alalka | E-mail | 4. května 2013 v 17:44 | Reagovat

No, tak nová série byla hodně zajímavým překvapením, obzvlášť když ses o tom nezmínila. Ale řekla bych, že časový posun a změna prostředí byly dobrá volba :-) Ach jo, vyplnila se má noční můra a Elča si ty pěkný chvilky s Damonem nepamatuje, je mi ho líto :-| Snad ty žhavý sny k něčemu povedou a bude to mezi nimi zase ok ;-)

8 Terry Terry | 4. května 2013 v 21:31 | Reagovat

ÁÁÁÁÁÁ! Za*raná realita! :D K mému Damonvi (pardón, že si ho přivlastňuju) se nikdo takhle chovat nebude! :D
Doufám, že si Elena znovu všechno uvědomí. Zajímalo by mě, jak to všechno vidí Stefan.
A na závěr programu:
Hajzl Stefan, zavřít Damona do sklepa. Tam patří on! :D

9 Charlie Charlie | E-mail | Web | 5. května 2013 v 0:09 | Reagovat

[1]: Také jim to přeji :-) A dík!

[2]: Další...budu se snažit jej přidat zítra :-) Jinak děkuji

[3]: Jojo, on Damon je v seriálu takovej filozof, že jsem mu nějaké filozofické kecy musela dát i do své povídky :-D Jinak děkuji moc :-)

[4]: Ty jo, mě se zase TA mnohem lépe píše. Když já to FCU už tolik zamotala...musím to teď všechno rozmotat! :-D Ten Damonův pohled - psala jsem ho ve tři ráno! :-D Jakože fakt..a překvapivě se mi taky líbí! :-D Jinak děkuji a v MS teď zůstanou dlouho :-)

[7]: Já si taktéž myslím, protože já už to tak motám, že takhle by se to konečně mohlo začít rozmotávat. Když bych tam ještě přidala příjezd do MS, apod., tak by mě z toho trefil šlak :-D A čtenáře taky.. :D Jinak si myslím, že ty sny časem pomůžou...však deja vu :-))) A Děkuji :-*

[8]: Jen si ho přivlastňuj, dokud ještě můžeš! :-D Až Elena nebude dutá, bůh ví, co bude :-D Stefanův pohled - nad tím přemýšlím už dlouho, ale popravdě se toho bojím...nějak nevím, jaký má Stefan styl :-D Ale uvidím :-)A díky! :-*

10 Erin Erin | 5. května 2013 v 0:20 | Reagovat

jsem teda zvědavá jak to bude dál probíhat. Snad si Elena vzpomene rychle - byli tak romantičtí spolu (s Damonem). Chybí mi to - ještě že jsi to tam zachovala alespoň v podobě těch snů. Jen tak dál. těším se na další :-D

11 Charlie Charlie | E-mail | Web | 5. května 2013 v 11:19 | Reagovat

[10]: Neboj, snů ještě bude :-)))

12 Clare Clare | 10. července 2013 v 21:02 | Reagovat

úžasná kapitolka, doufám, že si Elena brzo vzpomene. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.