The Archangel - 13. Kapitola

13. května 2013 v 21:32 | Charlie |  The Archangel

Téma:The Vampire Diaries
Čas: První série TVD - rozvíjí se svou vlastní cestou :o) Pro více informací si přečtěte prolog.

Pozn.: Tak nakonec kapitolka TA, jelikož FCU bylo pro mě dnes moc namáhavé :D Hold nápady nejsou každý den...snad se vám bude líbit tahle uvolněnější kapitolka - dozvíte se něco více o Carrie, ale jinak se moc nenechejte zmást pohodovou atmosférou...Jinak prosím, zanechte komentář i zde! :o)


13. Kapitola - "Stupid Splash
("Blbá kaluž")


"Zabiju toho parchanta!" mumlala jsem si pod nosem, snažíc se vyčistit blátivou skvrnu na mých šatech, kterou způsobilo rychle projíždějící auto. Tedy, kterou způsobil nějaký kretén, jenž sotva vyšel z autoškoly! Pokud tam vůbec byl…

Kaluží se po celé délce vozovky nacházelo mnoho, ale našlo se jen pár řidičů, kterým se chtělo ony louže bahnivé vody vymlít. A bohužel zrovna ten jeden řidič, který se odhodlal pošpinit si půlku auta, mi zničil i mé jediné šaty do společnosti.

Takže nejen, že se musím plahočit přes půlku Mystic Falls pěšky, teď se budu plahočit i v mokrých šatech. Lodičky jsem si hned v půlce cesty pohotově sundala, aby je nepotkalo stejné neštěstí, jako zbytek mé garderoby.

Ovšem dalo by se říci, že mi celý incident s bahnem spíše zlepšil náladu, protože jsem takhle byla donucena přestat myslet na Damona, dnešní večeři a i na chudáka bloncku, která má poslední minuty svého života již zřejmě za sebou. Měla bych si užívat života, pískat si do kroku a hlavně se těšit na víkend, kdy se mi Damon bude vyhýbat obloukem. Ale žádný z těchto projevů radosti nepřicházel, spíše mi připadalo, že na mě padá nepříjemná únava a splín. Jenže z čeho? Z jedné blbé kaluže? To asi těžko…

Zrovna když jsem míjela poslední zatáčku v centru městečka, upoutal mě malebný domeček s velice pěknou a zajisté pravidelně opečovávanou zahrádkou. Připomnělo mi to můj poslední domov, kde jsem zůstala prakticky nejdelší dobu za celý svůj život. Jeden přátelský upír mi tam zařídil naprosto stejné bydlení, jaké určitě nabízel i tenhle domeček. Mou jedinou spolubydlící se stala toulavá kočka, kterou jsem po pár dnech přijala za svou. Bohužel pro Mourka - jméno kočky - byla jsem po dvou měsících nucena tenhle krásný domov opustit. A z jakých důvodů? Samozřejmě z upířích. Můj upír "ochránce" zahynul a já se musela pohnout z místa. Už mě nebavilo být jen něčím otrokem, chtěla jsem začít žít po svém. Ze začátku to byla paráda, projet třicet měst během jednoho měsíce a naplno si užívat svobody, jenže potom mi došly peníze a nakonec i úcta. Uvědomila jsem si, že pokud chci žít podle svého, musím na svém životě zapracovat.

A tak jsem jednoho dne našla na benzínové pumpě leták oznamující slavnosti v blízkém městečku - Mystic Falls. Vzala jsem to jako znamení od boha a poslední úspory věnovala na benzín a zápisné do místní školy. Že jsem potkala Stefana a spol. byl takový dodatek, díky kterému zatím nemusím pracovat a mám kam složit hlavu. Jenže každý takový dodatek si na oplátku žádá i úbytek - v mém případě to byl Damon.

Občas si říkám, že jsem možná musela zavítat do Mystic Falls, abych si uvědomila, že můj osud je již naplno stanoven. Osud s upíry po boku…

"Docela by mě zajímalo, jak jsi k onomu osudu vůbec došla," zašvitořil podivný hlas v mé hlavě a já díky způsobenému úleku dopadla do mírného příkopu podél cesty. Já debil si nehlídám myšlenky a tohle mám za to!

Sotva jsem se začala hrabat opět na nohy, před očima se mi mihla mužská ruka. Super, konečně si mě našel nějaký milý upír…konec strádání!

"Květinko, ty jsi ale trdlo," ozval se Damonův hlas nad mou hlavou. Oh, kéž by tu byl ještě další příkop, určitě bych do něj ráda spadla. Nakonec jsem si ale vystačila jenom s nepříjemným mrazíkem, jenž se mi prohnal po celé délce zad.

"Ale, copak ptáčátko, už tě unavila ta prsatá blondýna, kterou jsi celý večer tak úpěnlivě lovil?" pokusila jsem se zahnat ono mrazení a s pomocí, nabízenou od Damona, se konečně postavila. Bohužel mě neminulo zjištění, že jsem si rozsedla deštníček a milované lodičky zasáhla dlouho slibovaná bahenní lázeň. Je to prostě paráda, lehnout si do příkopu na záda!

"Co je?!" vyprskla jsem na Damona, když se naše pohledy střetly a zrovna ten jeho na mě působil mimořádně šťastně.

"Jen mě udivuje, jakou máš proměnlivou náladu. Čím to asi bude?" odvětil Damon a nezapomněl k tomu přidat i svůj typicky pokřivený úsměv, nad kterým se mé srdce neubránilo letmému poskočení. Samozřejmě ze strachu!

Jako odpověď na Damonovu otázku jsem demonstrativně pozvedla zlomený deštník, zabahněné lodičky a nakonec nezapomněla poukázat i na své poničené šaty.

"Hm, stejně si myslím, že tím to nebude," konstatoval po chvilce rozmýšlení.

"Říkal jsi něco?" odsekla jsem mu ve víře, že přestane provokovat a bosa vystoupala zpátky na zdánlivě bezpečný kraj silnice, od které se již odrážel zdánlivě bezpečný svit měsíce.

Nevěnovala jsem Damonovi sebemenší pozornost a znovu se vydala na cestu do penzionu. Po pár metrech byla ve větru cítit jeho kolínská, která mi vždy způsobovala příjemné šimrání v nose. Nebyla to prudká vůně, spíše hutná a volně se linoucí. Člověk ji ucítil jen tehdy, když se její nositel ocitl pár centimetrů od vás, což se teď podařilo i Damonovi. Zatracená upíří rychlost…

"Kam máš namířeno?" zahlaholil ve chvíli, kdy se mu podařilo se mnou dokonale srovnat krok. Tomu pohledu na naše synchronizovaně kráčející končetiny jsem se musela pousmát, ale při odpovídání Damonovi mi už úsměv z úst zmizel.

"Na houby, do lesa. Nemáš u sebe náhodou igelitku? Zapomněla jsem si v Grillu košíček."

Pohled mi na moment unikl k Damonově tváři, na které se rozlil široký a hlavně upřímný úsměv, ale jakmile si všiml mé pozornosti, zvážněl.

"Bohužel nemám, Karkulko, ale možná vlka bych ti obstaral. Koukni na ten krásnej měsíc," poukázal na měsíček v úplňku, smějící se přímo nad našimi hlavami.

"Snažíš se zjistit, zda jsem si vědoma existence vlkodlaků?" otázala jsem se, zrychlujíc krok v naději, že za chvíli uvidím světla penzionu.

"Neboj se, dneska jsem toho zjistil celkem dost," zahlaholil kousek od mého ucha a já se neubránila nové vlně mrazení. Nejen proto, že se ke mně Damon přiblížil tak blízko, ale hlavně z důvodu, že mi připomněl onu skutečnost o mé nekontrolované mysli před pár minutami.

"Proč se vůbec snažíš o mě něco zjistit? Na co ti to bude? Já myslela, že prahneš jenom po mé krvi…"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erin Erin | 13. května 2013 v 21:39 | Reagovat

no pěkně.... jen tak dál ať se o květince dozvíme co nejvíce.... ;-)

2 Nya Nya | 13. května 2013 v 23:44 | Reagovat

jo jo, souhlasím s Erin.. Už by mě totiž zajímalo, co je ona zač. Jsem na to strašně zvědavá. A taky se mi líbí, jak se nám pomaličku po lehoučku začíná Damon měnit před očima. :-) Ale kapča parádní ;-)

3 Lenuš Lenuš | 14. května 2013 v 0:08 | Reagovat

Čo sa to stalo s kapitolou ? Čudné zobrazenie :-D.
Huh, ku kapitolke : príde mi, že Carrie to vychrlila príliš naraz. Vieš, ako to myslím ? Väčšinou ( v knihách a tak ) sa človek takéto detaly dozvie skor po častiach :-).
Občas si říkám, že jsem možná musela zavítat do Mystic Falls, abych si uvědomila, že můj osud je již naplno stanoven. Osud s upíry po boku…
"Docela by mě zajímalo, jak jsi k onomu osudu vůbec došla," - JO ! Damon číta myšlienky ! Toto mám na kniách rada ! .. Teda, je to jedna z vecí :-P.
"Květinko, ty jsi ale trdlo," :D
"Co je?!" vyprskla jsem na Damona, když se naše pohledy střetly a zrovna ten jeho na mě působil mimořádně šťastně. :D
Ale musím povedať .. neviem, ako to vyjadriť :D .. zdá sa mi, že v tvojich ( ale vlastne celkovo vo FanFiction, nielen tvojej ) poviedkach sa až príliš snažia postavy presvedčiť samých seba, že sa im Damon ( napríklad ) nepáči --> viz. nad kterým se mé srdce neubránilo letmému poskočení. Samozřejmě ze strachu! .. Ale on to aj tak počuje, nie ? To jej srdce :-D.
"Na houby, do lesa. Nemáš u sebe náhodou igelitku? Zapomněla jsem si v Grillu košíček." :D
A ten ťah čo nasledoval, Karkulka, vlk, mesiac a vlkodlaci, bol geniálny O_O .. ako si na neho prišla ?
A ten koniec - som zvedavá, čo mu odpovie. Dúfam, že nie nič presladené, to sa tam podľa mňa nehodí :-D .. ale je to, samozrejme, na tebe a možno len ja nikde nemám rada "sladkého" Damona. :D

4 Charlie Charlie | E-mail | Web | 14. května 2013 v 15:02 | Reagovat

[1]: tOHO ještě bude o Květince! :-D

[2]: No, jen se nenechej zmást, on se až tak měnit nebude...zatím. Že je na ni milý, neznamená, že takový je i on sám. Většinou měníme své chování, když něčeho chceme dosáhnout :-)

[3]: Copak se ti zobrazilo špatně? :-( Já tu mám vše dobře.. :-D
No, ono já osobně teprve přemýšlím, jaký Carrie vymyslím příběh. Takže vlastně to je po částech - tady máte něco z její blízké minulosti a spíše jen popisuje to, co dělala před Mystic Falls. Budou zajímavější věci, které ale ještě počkají dost dlouho, než se odkryjí světu :-)
O tom, jak jí Damon čte v mysli se dovíme více v příští kapitole :-) Mě se ta vlastnost taky moc líbí, proto ji zde zavádím :-)
Jinak Carrie a její srdce - ono to mělo vyznít ironicky, až skoro obranářsky...jí se Damon líbí, už několikrát to zmiňovala, ale bojí se jeho úmyslů, protože ví, co se může stát, když Damon zjistí určité "informace"..
Neboj, přeslazené to rozhodně nebude! ;-)

Jinak díky všem!!!

5 Lenuš Lenuš | 14. května 2013 v 16:15 | Reagovat

[4]: Potešila si ma : "No, jen se nenechej zmást, on se až tak měnit nebude...zatím. Že je na ni milý, neznamená, že takový je i on sám. Většinou měníme své chování, když něčeho chceme dosáhnout"
No, keď si dáš hlavnú stranu, namiesto  toho, aby zobrazil len nadpis, logo a popis, zobrazí celú kapitolku.

6 Charlie Charlie | E-mail | Web | 14. května 2013 v 17:57 | Reagovat

[5]: Jo táák, já tam zapomněla dát dělící vřeténko :-D

7 Terry Terry | 14. května 2013 v 18:05 | Reagovat

Perfect!
Nejlepší bylo, když spadla do toho příkopu. Dokážu si vybavit ten Damonův pohled!
Karkula? Já si myslím, že by byla super - červaná by ji určo sedla! :D Akorát... kdo by hrál babičku? :D Možná Stefan! :D
Jsem zvědavá, jestli tam obsadíš Klause! :D Moc se těším na další kapitolu! :o)

8 Tereza Tereza | 14. května 2013 v 18:10 | Reagovat

Prostě skvělá kapitola, a taky se těším až se odhalí pár informací na "květinku". A celkově se těším na další kapitolu :)

9 Alalka Alalka | E-mail | 14. května 2013 v 20:03 | Reagovat

Paráda, tahle kapitola se mi moc líbila,  Ne, že by ty předešlé nebyly dobrý, ale v této jsme konečně malinko nakoukly Carrie pod kůži :-) Já tak ráda získávám nějaký informace :-D Jsem napnutá, co na nás chystáš dál a kam se to celé bude ubírat.

10 Charlie Charlie | E-mail | Web | 15. května 2013 v 14:28 | Reagovat

[7]: Jasně, Stefan by si konečně zahrál nějakou důležitou roli! :-D Klause asi neobsadím, nehodí se mi tam..zatím :o) Jinak díky :-*

[8]: Info se bude postupně odkrývat :-) Jinak díky :-*

[9]: Děkuji moc! :-) Já tuhle kapču psala v celkem dezolátním stavu, co se mého mozku týče a přece jenom dává aspoň trochu smysl :-D Těch info o Carrie bude stále víc a víc :-)

11 katty katty | 22. května 2013 v 11:54 | Reagovat

Perfect ♥♥♥
Hrozně se těším na další ♥♥♥

12 Káťa Káťa | 22. května 2013 v 20:30 | Reagovat

Nádhera! :-) Kdy bude další? ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.