Leden 2014

The Heels & Claws - 1. Kapitola

31. ledna 2014 v 22:25 | Charlie |  The Heels & Claws
Ahoj! Trochu netradičně se hlásím s úplně jinou povídkou a s téměř 3000 slovy - berte to jako dárek k pololetí ;)
Na chvíli opustím scénu Loren/Damon a vrátím se k našemu klasickému páru, Elena/Damon. Už dlouho mám v hlavě takový stručný nápad, který se mě urputně drží od přečtení jedné zajímavé povídky. Zatím vám zde hodím pouze "plot", tedy přibližnou první kapitolu - předem vás prosím o vaše názory, protože podle nich se budu rozhodovat, zda z tohoto námětu udělat povídku (třeba jen krátkou, kdo ví), nebo ne.
Ještě bych chtěla upozornit, že tato povídka je "lidská", neboli neobjevují se tu žádní upíři (Elena, Damon - i všichni ostatní - jsou lidé).Burning Desire - 26. Kapitola

26. ledna 2014 v 15:00 | Charlie |  Burning Desire
Téma: TVD (+ Vlastní tvorba)
Čas: Nenavazuje na seriál, ani knihu
Pozn.: Nechtěla jsem vás nechat čekat další týden na nohou kapitolu, tak přidávám tu, co mám sepsanoi teď. Moc se toho v ní neděje, ale to, co ano, je celkem zásadní ;) Zanechte prosím nějaké komentáře - vždy mě inspirují k tomu, jakým směrem se mám v příběhu vydat :o)

Burning Desire - 25. Kapitola

25. ledna 2014 v 0:51 | Charlie
Téma: TVD (+ Vlastní tvorba)
Čas: Nenavazuje na seriál, ani knihu
Pozn.: Radujte se, nová kapitola! :D Ještě nejsem tak úplně ready na starý, zaběhnutý provoz, ale už se to lepší, takže nepřestávejte ve mě doufat. Co se této kapitoly týče, je krátká a odhaluje Loreniny city, avšak nevím, jestli jsou čistě pozitivní. Taky částečně odhaluji jednu "slibovanou" scénu... No, však uvidíte sami :o) Zanechte prosím nějaké komentáře - vždy mě inspirují k tomu, jakým směrem se mám v příběhu vydat :o)

Jak na tom jsem? ...

18. ledna 2014 v 23:35 | Charlie
...bledě! :D Lidi, mám za sebou jeden z nejtěžších týdnů v životě. Znáte ten pocit, když se snažíte zvládnout všechno až se nakonec bojíte, že nezvládnete nic? Tak se cítím při uzavírání známek toto pololetí. Je to vážně síla, na kterou se nedá moc dobře připravit.

Myslela jsem, že víkend strávím psaním a odpočinkem, ale dopadlo to jinak. Byla jsem tak moc zdrbaná z uplynulého týdne, že jsem musela ven z baráku, jinak bych se už vážně zbláznila. A musím říci, že výlet na zahradu mi udělal dobře a cítím se o trošku více nabitá energií než předtím.

Přesto tento víkend zřejmě už nečekejte na novou kapitolu. Vím, asi jsem vám něco slíbila, ale jestli mě konec minulého roku něco naučil, byl to ten fakt, že mám dávat přednost řádnému odpočinku před nutnou prací. Takže přeji vám krásný zbytek víkendu a nezapomeňte, že se brzy vrátím a přidám zase něco nového :-) Jen mi musíte dát čas nabrat životně důležité síly.


Uh uh...

11. ledna 2014 v 22:41 | Charlie
Ahoj! :)
Předně chci opět všem poděkovat za úžasné komentáře, které mě moc a moc popohání nejen v mé práci (psaní, filozofování, apod.), ale také v mém životě. Vážně si vaší podpory velice vážím!


Tak, teď jsem vás oblbla sladkými řečičkami a můžu přejít k hlavnímu tématu. Tento týden zřejmě již nic nepřidám. Jakou mám tentokrát výmluvu? Je konec pololetí, což znamená, že se musím učit a navíc připravuji jeden skvělý projekt s jedním skvělým člověkem (Patty Weston, moje adoptivní maminka :o)) a do pondělí mám mít sepsaných 2000 slov na téma "Proč chránit nosorožce" - to vše v angličtině. Ke všemu mě už šíleně bolí hlava (migréna z celodenního vypětí) a sestra mi nepřetržitě krade notebook (to je tak, když pololetí na střední rovná se zkouškovému na vysoké). Musela bych být superman, abych ještě teď zvládla napsat kvalitní část povídky tak přibližně o 1000 slovech. Je mi to zase a opět líto, ale budete muset počkat. Mezitím (to je v dobách, kdy budu mít čas a notebook bude volný) se pokusím překládat zase další krátkou povídku a možná se mi podaří vám ji tady dát :o))


Nezlobte se a hezký zbytek víkendu!! :)

I learn, I live

5. ledna 2014 v 12:00 | Charlie

Citát měsíce:
"Don't grieve. Anything you lose comes round in another form."
"Netrap se. Cokoliv, co ztratíš, přijde zpátky v jiné formě."

Když bych měla rok 2013 zhodnotit jedním slovem, asi si vyberu "hrůza". Vlastně, pomalu mě ani nenapadá nic jiného, než tohle slovo. Snažila jsem se celý týden vymyslet něco nápaditějšího, více inspirativního, ale bylo to na nic.

Až dnes, kdy má kamarádka dávala na Facebook své předsevzetí ve formě citátu "Nikdy se nevzdávej", jsem si uvědomila, že i rok vyznačený hrůznými událostmi může být úžasný. A proč? Protože na konci takového roku můžete říci, že jste se nevzdali. Přežili jste všechno špatné, neodradil vás žádný pád a každým sebemenším vzestupem jste se nechávali posílit. A to je ta nejkrásnější lekce, kterou vám vůbec uplynulý rok může dát.

Co se mých pádů v roce 2013 týče, bylo jich hodně. Nejpředněji, ztratila jsem svůj starý život a musela začít nový. To bohužel není nic jednoduchého, ba co více, považuji to za jednu z nejtěžších věcí na světě. Ať už totiž ztratíte cokoliv, co vás ve vašem současném životě vždycky drželo pohromadě, je velice složité to ono nahradit něčím jiným a samozřejmě, bolí to - někdy až moc. Jakmile tu bolest ale překonáte, začnete znovu vnímat i ty krásné věci, co se kolem vás dějí. A především, oceníte lidi (přátele), kteří celou tu dobu stáli po vašem boku.

Optimismus je úžasná věc a mnoho mých přátel mě označuje za "pozitivního člověka". Dodatečně je mi poměrně líto, že jsem se tento rok moc neosvědčila. A proto jsem také považovala za svou povinnost napsat tenhle článek a aspoň trochu dodat světlo roku 2013. Pamatujte, že ono tam vždycky nějaké je (světlo, myslím) - možná ho zrovna nevidíte, ale taky ho možná máte teprve najít.

Tímto děkuji uplynulému roku za všechny důležité lekce a zejména za to, že mě naučil se nevzdávat. Zároveň přeji všem svým příznivcům, známým a přátelům ten nejúspěšnější vstup do roku 2014 a nezapomeňte řádně prožívat každý den svého života, protože nikdy nevíte, co se může stát (a protože život je krásný).Burning Desire - 24. Kapitola

5. ledna 2014 v 0:05 | Charlie |  Burning Desire
Téma: TVD (+ Vlastní tvorba)
Čas: Nenavazuje na seriál, ani knihu
Pozn.: Takže v této kapitole jsme poskočili hooodně dopředu, přesněji řečeno o celý měsíc a půl. Udělala jsem to zcela schválně, protože povídka z mého pohledu ztrácela dynamiku a už jsme se hodně oddalovali od cesty, na kterou mám v plánu zavést Loren. První polovinu povídky máme za sebou - zde jste se seznámili s prostředím, hlavními postavami a jejich ve směs kladnými stránkami. Damon byl tak nějak hodný a Loren se do něj bláznivě zakoukala, doslova žrala každé jeho slovo, pohyb, dotek, polibek. Nyní chci popojet už do té temnější části povídky, kde se budeme hluboko zavrtávat do Lorenina myšlení, do jejích pocitů a především do její závislosti na Damonovi. Co se děje v této konkrétní kapitole týče, podíváme se na jedno velké odhalení - Loren nám bude popisovat své pocity, ale do toho vložíme i celý popis dané "slavnostní" události :o) Mimochodem v pondělí začíná opět škola a můj čas začne být znovu limitován. Pokusím se zařídit se lépe, abych vám tu něco přidala minimálně 1x týdně, ale nejsem si jistá, dokud to nezkusím. Doufejte ve mně a doufejte ve vás samotné - krásný zbytek víkendu přeji :o) (Četli jste Ianův novoroční update na ISF stránce? Je skoro tak dobrej jako ten můj! :D Ne, vtip.. je krásnější :)) Zanechte prosím nějaké komentáře - vždy mě inspirují k tomu, jakým směrem se mám v příběhu vydat :o)

Burning Desire - 23. Kapitola

1. ledna 2014 v 20:33 | Charlie |  Burning Desire
Téma: TVD (+ Vlastní tvorba)
Čas: Nenavazuje na seriál, ani knihu
Pozn.: Myslela jsem si, že po poslední kapitole bude mnohem jednodušší posouvat se v příběhu tam, kam chci, ale bohužel nejsem Damon, abych dokázala všechno, co si zamanu. To je taky důvod, proč mi to tak dlouho trvalo. Každopádně tato kapitola nás zase posune dál - nic vám neřekne, ale přitom nám ukáže, o co půjde v příštích kapitolách (přibližně) :o)) Užijte si kapitolu a dejte vědět, jak se vám líbila! Zanechte prosím nějaké komentáře - vždy mě inspirují k tomu, jakým směrem se mám v příběhu vydat :o)